ЗМІ

Жабченко: приходится менять тактику

2014 рік
Головний тренер "Гірник-Спорту" Ігор Жабченко підсумував першу частину чемпіонату Першої ліги.
- У вівторок прес-служба клубу повідомила, що Ігор Кирієнко вибув щонайменше на півроку. Наскільки це серйозна втрата для вашої команди?
- Для нас це дуже серйозна втрата. Кирієнко був не просто нападником, який вправно забивав м’ячі, це ще й лідер. Ігор був наконечником наших атак, якщо так можна висловитися, на якого грала вся команда.
- Та, водночас, і без Кирієнка в останніх матчах демонструєте стабільно результативну гру.
- За відсутності Кирієнка, іншими виконавцями закриватимемо цю позицію. Але зверніть увагу, не лише він вправно забивав м’ячі. У нас такий колектив підібрався, що кожен може взяти на себе ці функції. Єдине, що тепер, після втрати лідера, доводиться дещо змінювати тактику на гру.
- Екватор змагань уже минув. Ваша команда в трійці призерів. Це закономірний результат чи, можливо, приємна несподіванка?
- Результат закономірний. Із усіма суперниками демонстрували впевнену гру, тож не скаржимося, як деякі, на зараховані нечисті м’ячі чи суддівство.
- Але, погодьтеся, далеко не кожному новачкові вдається взяти такий старт!
- Наш секрет успіху простий. Чемпіонат у другій лізі, який виграли минулого сезону, був дуже сильним. 19 команд за силою були майже однакові. Ми справедливо в цій боротьбі посіли перше місце. Хлопці загартувалися, набули досвіду, команда доукомплектувалася перед стартом у першій лізі. За цей час хлопці відчули впевненість у своїх силах і, як результат, нині серед лідерів.
- Впевнена гра ваших підопічних привернула увагу не одного клубу вищого дивізіону. Чи надходили вже пропозиції по виконавцям?
- Із пропозиціями на клуб щодо трансферу наших гравців поки не виходили.
- Яку позицію тоді займе "Гірник-Спорт" на трансферному ринку взимку?
- Головним нашим завданням буде зберегти цих хлопців і доукомплектуватися 4–5 новими виконавцями, які би нас гідно підсилили.
- Після впевненої гри "Гірника-Спорту" в першій половині чемпіонату, вашу команду дедалі частіше починають називати одним із претендентів на підвищення в класі. Розмови з керівництвом уже були на цю тему?
- Про це поки рано говорити. Під прем’єр-лігу великі вимоги до інфраструктури. Наразі ми не готові. Але якщо, у підсумку, путівку завоюємо, гадаю, керівництво клубу не буде проти.