«Гірник-Спорт» розгромив «Оболонь» у Києві

Команда із Горішніх Плавнів оформила перше перемогу із великим рахунком у поточному чемпіонаті після того, як у виїзному поєдинку забила три м’ячі у ворота столичною «Оболоні».

«Оболонь» - «Гірник-Спорт» - 0:3. Голи: Паламар Руслан, 39 (0:1), Яворський Вадим, 73 (0:2), Понєдєльнік Андрій, 86 (0:3).
На 86-й хвилині Романов Сергій («Гірник-Спорт») не реалізував пенальті (воротар).

Перед цією грою «Оболонь» та «Гірник-Спорт» знаходилися на різних частинах таблиці. Столичний клуб замикав квартет кращих, а «Гірник-Спорт» ще перебував у зоні вильоту на тринадцятому місці. Втім, «Гірник-Спорт» впевнено розпочав матч та був досить активним у атаці. Команда Ігоря Жабченко виявила бажання грати «першим» номером та дала зрозуміти супернику, що приїхала у Київ за перемогою.

Втім, перший гольовий момент виник у штрафному майданчику саме «Гірника-Спорт». На 9-й хвилині оборона «гірників» неуважно зіграла перед своїми воротам і м’яч опинився у Олександра Батальського, який із близької відстані атакував ворота «гірників», але воротар «Гірника-Спорт» Андрій Кліщук відбив цей м’яч. На 15-й хвилині була вже відповідь від «Гірника-Спорт»: після навісу зі штрафного капітан «Гірника-Спорт» Юрій Кравчук забив м’яч у ворота суперника, але арбітр відмінив взяття воріт через зафіксований фол у атаці.

На 39-й хвилині зусилля «гірників» у атаці принесли результат. Гості провели атаку, після якої вдалося відкрити рахунок. Дмитро Шинкаренко виконав навіс з правого флангу, а потім на підборі вдало зіграв Руслан Паламар, який в один дотик обігрався із Вадимом Яворським, а потім влучним ударом з близької відстані опорний півзахисник відправив м’яч у сітку воріт «Оболоні» - 1:0.

Не припинили своїх атак гравці «Гірника-Спорт» і після перерви. На 50-й хвилині команда із Горішніх Плавнів повинна була подвоїти рахунок: після навісу Юрій Кравчук скинув м’яч ударом головою у воротарський майданчик, де Вадим Яворський не зумів як слід підставити ногу і відправити другий гол.

Саме після цього моменту «Оболонь» заграла активніше і змусила вже виявити свою майстерність Андрія Кліщука, який на 55-й та 62-й хвилинах виконав два сейви і врятував свої ворота. Надійна гра голкіпера «Гірника-Спорт» надихнула його партнерів на вдалу гру у атаці.

На 73-й хвилині знову дала знати про себе зв’язка Паламар – Яворський. Руслан віддав пас на Вадима, який в один дотик вразив ворота «Оболоні» - 2:0.

На 78-й хвилині у «Оболоні» знову була спроба вразити ворота гостей, але потужній удар Олекія Лобова не досяг цілі – м’яч пройшов поруч зі стійкою.

У другому таймі нагадав про себе герой зустрічі із «Металістом» Єгор Твердохліб, який вийшов на заміну. На 86-й хвилині саме цей гравець змусив суперника порушити правила у своєму штрафному майданчику і у ворота «Оболоні» був призначений пенальті.
Одинадцятиметровий підійшов виконати Сергій Романов, але йому не вдалося переграти голкіпера киян Василя Литвиненка, який відбив м’яч. Втім, на підборі вдало зіграв Андрій Понєдєльнік і відправив м’яч під поперечину воріт «Оболоні» - 3:0.

Після третього голу «Оболонь» не спромоглася навіть на гол престижу, тож «Гірник-Спорт» вперше у поточному чемпіонаті оформив перемогу із великим рахунком. Рівновага, яка була у історії зустрічей «Оболоні» та «Гірника-Спорт» (обидві команди мали по вісім перемог у 16-х взаємних поєдинках) порушалася. «Гірники» виграли у «Оболоні» на її полі вже четвертий поєдинок поспіль. Востаннє «Оболонь» вигравала у Києві у «Гірника-Спорт» майже три роки тому – 18 листопада 2018 року. Тож, переможну для себе традицію на «Оболонь-Арені» «гірники» продовжили і цього разу.

Наступний матч «Гірник-Спорт» проведе у неділю, 17 жовтня. У матчі 14-го туру команда із Горішніх Плавнів у себе вдома зіграє із луцькою «Волинню». Початок цієї гри – о 13:15.