Архів новин

Каплун: «Треба вирішити, що робити із клубами, які не хочуть грати у футбол»


- Я й досі не розумію, як таке могло статися у Миколаєві, - розповідає Петро Каплун. – Більше двадцяти хвилин ми домінували на полі, жодного удару гравці «Миколаєва» не насли по наших воротах. А потім ситуація змінилася. Вважаю, що на сценарій гри вплинули дії арбітра матчу. Я розумію, що «Миколаїв» планує святкувати своє 100-річчя, але треба ж мати совість. Вже к 20-й хвилині чемпіон Європи у складі збірної України (U-19) захисник Парцванія мав бути вилученим з поля.
Спочатку з його боку був грубий фол, на який арбітр взагалі не відреагував. Потім той же Парціванія грубо збив нашого гравця у своєму штрафному майданчику і заробив одинадцятиметровий. З боку арбітра не було не те що попередження, а навіть усного зауваження. Через дві хвилини він же чіпляє за руку Олексія Збуня знову-таки у своєму штрафному майданчику, і тут арбітр вже ніяк не реагує. Поки наші гравці ще були у розпачі, вони виявилися такі вразливі, у зв’язку з тим, що арбітр залишив поза уваги таке грубе порушення, у підсумку футболісти «Миколаєва» забили нам гол.


Фото офіційного сайту МФК "Миколаїв".

Потім вилучення Олексія Збуня наприкінці першого тайму. Повинен був бути вилученим гравець «Миколаєва» Ульянов, який схопив за обличчя Збуня, тягнув його вже після свистка… Звісно, що Олексій Збунь інстинктивно відмахнувся від нього. У цьому випадку червона картка повинна була бути в обидві сторони. Ось таки обставини вплинули на гру, а потім наші гравці попливли. Із цього й вийшов такий результат гри. Це вже не в перший раз таке відбувається у матчах з МФК «Миколаїв». Я розумію, що сторічний ювілей, у когось може бути день народження, у президента клубу, у тренера, але це не може постійно продовжуватися. Я вважаю, що нам у Професіональній футбольній лізі треба збиратися і вирішувати, що робити з такими клубами, які не хочуть грати у футбол. У такі справи повинен втручатися особисто президент УАФ Андрій Павелко, тому що без впливу президента Української Асоціації футболу порядку не буде. Якщо він не захоче навести порядок у суддівському комітеті, то так воно буде продовжуватися, а якщо УАФ не буде залишатися осторонь таких проблем, то арбітри одразу навчаться діяти згідно правил та будуть неупередженими.
Дуже часто куратор арбітрів Лучіано Лучі каже, що ми наговорюємо на арбітрів, що не має корупції, так, може її й немає, але дуже часто є симпатії арбітрів до деяких команд. Все залежить від волі Української Асоціації футболу, щоб арбітри були неупередженими.
2020