ЗМІ

Жабченко: «Лугачёв и Герасимец усилят нашу команду»

2014 рік
Один із лідерів першості — комсомольський «Гірник-Спорт» — є одним серед клубів з найактивнішими гравцями у складі, а також на трансферного ринку України цього міжсезоння. Нещодавно клуб поповнився ще двома висококваліфікованими футболістами. Саме тому «УФ» вирішив особисто поспілкуватись із головним наставником клубу Ігорем Жабченком та дізнатись, які надії він покладає на новачків, як комсомольці готуються до поновлення першості наприкінці березня та майбутнього поєдинку з «Оболонню-Броварем».
— Ігоре Валентиновичу, початок другої частини чемпіонату вже не за горами. Якщо подивитись на зимовий період підготовки, чи задоволені ви тим, як проходить тренувальний процес?
— Так, можу сказати, що у нас все йде за планом, те що ми раніше намічали, нам удається. Ніяких змін наразі у команді немає, ми спокійно готуємося до поновлення чемпіонату.
— Як відомо, ваш клуб вже подав заявку з 23 футболістів на весняну частину першості. Скажіть, чи є якась вірогідність того, що ви ще можете когось дозаявити, наприк­лад, вільного агента, який влаштовуватиме вас як тренера?
— Ви знаєте, щодо цього питання, я думаю, що кілька позицій у нашій команді ще потрібно підсилити. Тому, якщо буде нагода, ми будемо запрошувати до нашої команди нових виконавців, чому ні? Все ж тільки залежить від них самих, як вони себе зможуть проявити.
— Стосовно новачків. Нещодавно «Гірник-Спорт» оголосив про перехід до своїх лав двох півзахисників — Єгора Лугачова та Сергія Герасимця. Як можете охарактеризувати цих футболістів? Чим вони сильні у першу чергу?
— Одразу хочу сказати, що це дуже досвідчені футболісти, які неод­мінно допоможуть нашій команді. Стосовно того ж Лугачова, то його я знаю ще з юнацької збірної. Так само і Герасимця, ми також знайомі давно. Тому як тільки випала нагода запросити цих футболістів до нашого колективу, ми одразу ж нею скористалися. Ми це зробили із великою радістю, адже я переконаний, що вони неодмінно посилять нашу команду. Відверто кажучи, я взагалі вважаю, що це футболісти рівня не другої ліги, а першої, це як мінімум, а то і прем’єр-ліги. Але, повторюсь, все залежатиме лише від них самих. Скажімо так: це один із періодів їхньої кар’єри, коли треба зробити, можливо, один крок назад, щоб потім рушити одразу на два вперед. Проте переконаний, все в їхніх руках.
— У 25-му турі, яким поновлюється першість другої ліги, ваша команда відправляється в гості до Києва на матч із «Оболонню-Броварем». Чим саме вам запам’яталась ця команда по грі у першому колі, коли «Гірник-Спорт» зумів мінімально виграти домашній поєдинок (1:0)?
— Можу зазначити, що столичні «пивовари» — це дуже добра та дисциплінована команда. Якщо пригадати той наш матч у Комсомольську, то тоді ми залишились вдесятьох вже на 15-й хвилині протистояння, тому із ними було досить складно грати. Але в цілому у команді є хороші кваліфіковані футболісти. До того ж, вони зараз солідно підсилились новими виконавцями. Тому ми очікуємо, що у Києві буде непростий матч.