ЗМІ

ПФЛ поздравила нашего президента имиджевым материалом

2016 рік
Сьогодні, 6 березня, своє 63-річчя святкує незмінний президент "Гірника-Спорт" Петро Каплун. Тому символічно, що сьогодні ми розповідаємо про іфраструктуру саме цього клубу, виплекану руками Петра Матвійовича. Зрозуміло, що серед клубів Професіональної футбольної ліги чимало володіють дуже непоганою інфраструктурою – навіть за найвищими мірками. А особливо відрадно, що навіть у наші непрості часи знаходяться клуби, які розвивають свої стадіони, бази, тренувальні поля. І "Гірник-Спорт" серед них.

«Гірник-Спорт» на рівні з «Динамо-2» належить до найстабільніших учасників турнірів ПФЛ – з 1995 року ось уже 21-й сезон цей футбольний клуб бере участь у змаганнях без перерв та збоїв. Але саме останні роки виявилися найуспішнішими для комсомольчан з точки зору результату. Якщо раніше ми знали цей клуб як міцного середняка другої ліги, чиїм найбільшим досягненням тривалий час було четверте місце в Групі «Б» 1998 та 1999 років.


Проте в останні роки клуб із Полтавщини досяг великого турнірного прогресу. Президент ФК «Гірник-Спорт» Петро Каплун не помилився, запросивши на пост головного тренера динамівського вихованця, колишнього гравця збірної України, «Шахтаря», «Чорноморця» та інших клубів України, Росії, Ізраїлю Ігоря Жабченка. Заставши команду в складних турнірних обставинах він привів її до третього місця у втішному турнірі в Групі 4 другої ліги 2013 року, а далі пішло золоте сходження.


Петро Каплун та Ігор Жабченко

 В одному з найскладніших сезонів в історії другої ліги (багато фахівців вважають, що й найскладнішому) «Гірник-Спорт» в останньому турі вирвав золоті медалі у дніпродзержинської «Сталі» в останньому турі. А за рік завоював і бронзу першої ліги в дебютному ж сезоні (тут уже слідом за дніпродзержинцями й олександрійцями).
Проте спортивні успіхи йдуть в тісній спілці з великими досягненнями в інфраструктурі та клубному будівництві. А у цьому плані «Гірник-Спорт» завше входив у число найстабільніших та найдобротніших клубів ПФЛ. У молодому місті майже відразу ж із заснуванням виникла своя футбольна команда, але саме після того, як її взяв під опіку Полтавський гірничо-збагачувальник комбінат, почався її стрімкий розвиток. Із 1994 року, коли Петро Каплун дав початок історії ФК «Гірник-Спорт», клуб і його генеральний спонсор Ferrexpo зробили дуже багато для соцсфери міста.

Причому, йдеться не тільки про умови для роботи професіональної команди. По всьому місту зведено чимало спортивних майданчиків, культивуються різні види спорту. А дитячо-юнацька школа «Гірника-Спорт» брала участь на численних міжнародних турнірах, і навіть удостоїлася запрошення від «Барселони» на її ювілейний кубок. На тому турнірі в кінці 90-х юнаки із Комсомольська перегравали однолітків із «Реалу», «Барси», «Бенфіки». Не дивно, що завжди багатим на таланти був місцевий край, тому навіть у час, коли команда вирішує амбітні завдання, у ній знаходиться місце юнакам із міста та найближчих околиць.

У розпорядженні основної команди – спорткомплекс «Юність», комфортабельна база та хороші умови підготовки на місці. На відміну від інших клубів, «Гірник-Спорт» не потребує ні закордонних зборів, ні навіть виїздів на зимові турніри в інші міста. Про забезпечення команди всім необхідним дбає адміністративний корпус, який в клубі дуже стабільний і працює фактично від дня заснування. Це президент клубу, член Ради ліг ПФЛ Петро Каплун, головний бухгалтер 
Ніна Ковалевич
, головний адміністратор Валерій Польовий, директор дитячої школи Тетяна Каплун.


Зростає й уболівальницька підтримка клубу. Так, на кубковий матч проти київського «Динамо» зібралося 3200 глядачів при номінальній місткості стадіону – 2500! Утворено фан-клуб ФК «Гірник-Спорт», а перед кожним матчем публіку та гравців заводить група чарівних черлідерок.

Тож коли в грудні 2014 року клуб відзначав своє 20-річчя, йому було що святкувати. Новий клубний гімн, написаний відомим діячем вітчизняного шоу-бізнесу 
Олександром Ягольником, котрий давно творить хіти для футболу.
Спорткомлекс, база, сучасний автобус – «Гірник-Спорт» створив належні умови для роботи. Тож команда, яка минулого року в прем’єрному сезоні на першоліговому сезоні здобула відразу ж медалі, нині готується до нових викликів та нових матчів.
Адміністрація ПФЛ, користучись нагодою, щирою вітає зі святом Петра Каплуна та бажає йому міцного здоров'я та подальшої реалізації всіх амбітних планів.
Прес-служба ПФЛ