Новини

Олексій Шалаєв: «Гірник-Спорт» продовжує свій розвиток»

Футбольний клуб із Горішніх Плавнів має і надалі розвивати свій великий соціальний проєкт ДЮФК «Гірник-Спорт», а першолігова команда отримає нового головного тренера. Про це клубній пресслужбі розповів спортивний директор ФК «Гірник-Спорт» Олексій Шалаєв.- Олексій Едуардович, Ваші враження від виступів «Гірника-Спорт» у першій частині сезону?

- Перш за все я був дуже радий, що команда взагалі стартувала у чемпіонаті. «Гірник-Спорт» не міг вперше в історії клубу пропустити участь в чемпіонаті та проводив підготовку до сезону, грав контрольні матчі із командами нашої групи Б першої ліги, а потім почалися офіційні матчі, в яких команда іноді демонструвала непогану гру, але й були матчі , в яких ми чекали більшого, але результату не було. Сподіваємося, що у другій частині сезону команда виправить своє становище. 

- Зараз у країні дуже непрості часи, пов’язані із війною з РФ. Яким буде подальший розвиток ФК «Гірник-Спорт»?

- Футбольний клуб «Гірник-Спорт» - це не тільки команда, яка виступає у Першій лізі, це також і величезна робота із реалізації великого проєкту щодо соціального розвитку, який наш клуб реалізовує із спонсорами та партнерами – компанією «Ferrexpo», Благодійним фондом Полтавського гірничо-збагачувального комбінату, підприємством «Феррострой» та іншими. Згідно цього соціального проєкту у дитячо-юнацькому футбольному клубі «Гірник-Спорт» займаються 450 дітей, 70 з яких є переселенцями із інших міст. Цей соціальний проект у нинішній час є для нас головним пріоритетом, який ми ніколи не припиняли і припиняти не будемо. Зараз в країні війна і ми з нетерпінням чекаємо на перемогу. Не все так просто у воєнний час і не виключенням був наш клуб, адже довелося скоротити фінансування. Але зараз так живе наше місто, Полтавщина та уся країна. Ми розуміємо чому так все відбувається. Розуміють це і працівники компанії «Ferrexpo», яким були скорочені зарплати, вони із розумінням віднеслися до такої події, коли були скорочені зарплати, а підприємства компанії не працювали на усю потужність. Усе населення України скорочує свої витрати, вірить у перемогу Збройних сил України та чекають кращих часів у країні.

- У воєнний час дуже непросто утримувати команду чемпіонату Першої ліги. Яка ситуація із подальшими виступами команди у другій частині сезону?

- Команда продовжить свій виступ. Зараз гравці пішли у відпустку із домовленістю почати підготовку до другої частини сезону на початку лютого. Наприкінці цього року ми отримали фінансування від нашого головного партнера – компанії Ferrexpo - не тільки для того, аби дограти нинішній чемпіонат, але в нас вже є кошти, щоб розпочати новий чемпіонат. Є гарантії підтримки клубу з боку Благодійного фонду Полтавського ГЗК. Також продовжиться і розвиток соціального проєкту ДЮФК «Гірник-Спорт», адже на наступний рік вже підписаний бюджет і на фінансування цього соціального проєкту. Він працює, команда продовжить виступи, тож вболівальники «Гірника-Спорт» не повинні хвилюватися з цього приводу. Разом ми подолаємо будь-які труднощі і віримо, що у ФК «Гірник-Спорт» є майбутнє. Отже, наш клуб отримав фінансування на увесь 2023-й рік і з цим фактом я вітаю усіх вболівальників нашої команди. Їх в нас багато, але нажаль деякі з них не можуть бути поруч із командою: вони або переїхали до іншої країни, або боронять нашу країну на війні із рф.

- «Гірник-Спорт» фінішував на останньому місці групи «Б» і також почне другу частину із останнього рядка таблиці групи на вибування. Наскільки важко буде виправити положення та зберегти місце у Першій лізі?

- Зробити це буде дуже непросто, але ми докладемо максимум зусиль, аби залишити останній рядок таблиці. Виправляти ситуацію буде вже новий головний тренер. Ми завершили співпрацю із Ігорем Жабченком, хочемо подякувати йому за роботу, яку він провів під час перебування у клубі і бажаємо успіхів у подальшій тренерський кар’єрі. Зовсім скоро вболівальники «Гірника-Спорт» та уся футбольна спільнота дізнається ім’я нового тренера команди.

2022