ЗМІ

Игорь Жабченко: "Двое добавилось, минус Новиков"

2015 рік

Керманич «Гірника-Спорту» — про перший етап підготовки, новачків і подальші плани.
— Ігоре Валентиновичу, сьогодні вранці (в середу. — Є.Д.) завершилося перше зібрання. Чи встигли намотати потрібний кілометраж?
— Найголовніше, що ми виконали намічену програму, а ніхто не вилетів і не травмувався. Усі виконали величезний обсяг бігової роботи. Іще на медичному огляді показники засвідчили, що команда перебуває у хорошому стані. Радий, що за цей час зуміли лише покращити форму.
Зіграли три спаринги, подивилися у справі на гравців, які потенційно можуть поповнити наші лави. Із них поки підписали лише двох, думаю, іще кілька — на підході. Отож процес триває.
— Часом не відчувалося, що комсомольці були у відпустці практично два місяці?
— Хлопці ж не відлежувалися на печах, а працювали, тренувалися, грали в «дир-дир». Скажу, що, попри тривалий відпочинок, прийшли вони у хороших кондиціях, які лише поліпшувалися. Усе нормально.
— Відомо, на якій стадії відновлення Кирієнко?
— Так, Ігор уже займається індивідуально: розпрацьовує ногу, трудиться в тренажерному залі. Досить непогано триває відновлення. Незабаром побачите його, не хвилюйтеся. Гадаю, це трапиться ще цього сезону.
— Те, що побачили у виконанні підопічних у контрольних поєдинках, вас улаштовує?
— Нині в нашому таборі чимало гравців, усім давали можливість зарекомендувати себе, відтак кожен для цього мав один тайм. Дехто проявив себе не з найкращого боку (навіть із тих, хто в нас на контракті), хтось — із кращого. Кадрове питання завжди відкрите.
Погано, що в спарингу з «Олександрією» нам заважав штормовий вітер. Отож до конструктивних дій справа майже не доходила. Хоча розумію, що в таких умовах теж потрібно вміти грати, вчитися правильно вирішувати на полі. Загалом, для першого збору все пройшло доволі непогано.
— А часто погода докучала в тренувальному процесі?
— Та ні! До слова, користуючись нагодою, хочу подякувати місцевій команді «Фламінго», котра грає на обласному рівні, та їхньому президенту пану Завалію за надане поле. Нам поталанило, що маємо в розпорядженні такий стадіон.
— Серед чинних гравців, які вас не влаштували, є претенденти на вихід?

— Так. Як би це не було прикро й шкода, сьогодні попрощалися з Вадимом Новиковим. Він у нашому колективі грав майже рік, проте чомусь зупинився у своєму розвит­ку. Якщо людина перестає прогресувати, потрібно робити висновки. Відтак разом вирішили, що йому буде краще, якщо він продовжить кар’єру в іншій команді. Повірте, якщо хтось нас не влаштовуватиме (і байдуже, чи затверджені наші стосунки документально), наші стежки розходитимуться. Така вже наша футбольна доля, в якій не має бути місця для зупинок чи пауз у розвит­ку, завжди потрібно рухатися лише вперед. Це буде неправильно, коли ти розраховуєш на футболіста, а він перестає прогресувати. Усі повинні розуміти, що в житті завжди потрібно щось доводити собі й оточенню.
— Якщо аналізувати нинішнє поповнення, припускаю, що Степанчук — пряма заміна травмованому Кирієнку, а Шарая (1997 р. н.), швидше за все, взяли на перспективу?
— Маєте слушність. Молодого Дмитра запросили із Запоріжжя, де він пройшов школу, виступав у ДЮФЛ за місцевий «Космос». Подивимося. Дали йому шанс, тепер справа за тим, як він ним скористається.
Стосовно Сергія: він уже достатньо досвідчений виконавець. До нас він виступав за друголіговий «Кремінь». Додам, що Степанчука хотіли забрати ще влітку, проте тоді нам не вдалося цього зробити. Відтак дочекалися завершення його договору з кременчуцьким ФК та запросили в Комсомольськ. Покладаю на Сергія серйозні надії, вірю, що йому до снаги нам допомогти й бути корисним команді. Для нього це теж шанс проявити себе на вищому рівні.
— До речі, Степанчук відзначився результативним ударом уже в перших матчах. Це хороший знак?
— Так, Сергій уже відкрив лік своїх м’ячів за «Гірник-Спорт». Та й узагалі в контрольних матчах він мав гідний вигляд. Бачимо, що з перших днів гравець узявся переконувати тренерський штаб у правильності рішення — запросити його.
— Одсьогодні підлеглі отримали кілька днів розрядки. Нині психологічний відпочинок не менше важливий, аніж фізичний?
— Звичайно, все повинно бути в комплексі. Думаю, що для гравців буде приємно після певної відсутності вдома побути зі своїми сім’ями. Маю надію, що це лише позитивно позначиться на їхньому психологічному стані. Тим паче, що за результатами першого збору майже всі заслужили на такий бонус.
— Що за програмою підготовки в комсомольців попереду?
— Нині було лише фізично втягувальне зібрання, тож на наступних етапах вишколу навантаження лише збільшуватимуться. Нас чекає значно більше різноманітної роботи та спарингів. Тримаємо в голові перші офіційні матчі, в яких протидіятимемо гідним суперникам. Отож украй важливо до них підійти в оптимальних кондиціях, над чим, власне, й працюватимемо.