Роман Цимбал: «Це чудово, коли хлопці пов`язані з футболом та з командою».
Тренер ДЮФК «Гірник-Спорт» Роман Цимбал розповів про тренувальний процес його вихованців - команди вікової категорії 2010 року народження, які не припиняють тренування під час воєнного стану у країні.
- Романе В`ячеславовичу, розкажіть, як триває тренувальний процес у ваших вихованців?
- Все йде за планом. Тренувальний процес - це критерій фізичної, технічної та тактичної підготовки. На кожному тренуванні ми намагаємось присвятити свій час цим напрямкам футболу декілька хвилин. Нажаль, цього не достатньо у рамках відведеного часу для тренування, тим не менш, я вважаю, що це допомагає хлопцям удосконалюватися набувати майстерності та застосовувати його у стикових іграх із іншими командами.
- Як у Вас тривають саме стикові матчі, які Ваша команда в основному проводить із командою 2009 року народження? Тренер цієї команди Олександр Бідник висловлював задоволення, що команда 2010 року народження завжди готова проводити такі матчі вихідними.
- До речі, я також вдячний команді 2009 року народження. Звісно, що біологічний вік дається взнаки, ми трохи не встигаємо за командою 2009 року народження - вони на рік нас старші, але наші вихованці достатньо вдало грають і я задоволений цим. Я сподіваюсь, що наша команда 2010 року народження за літній час підросте, зміцніє і ми будемо гідно грати із хлопцями із ДЮФК «Гірник-Спорт», які на рік старші за нас.
- Протягом весни ДЮФК «Гірник-Спорт» отримав два десятки футбольних м`ячів від Української асоціації футболу. Наскільки важливо хлопцям працювати індивідуально з м`ячами?
- М`яч для кожного хлопця, для кожного, хто полюбляє футбол - це щось дороге, як святиня і коли на тренуванні кожен має можливість узяти собі м`яч і щось з ним зробити: чи то фінт, чи то ведення, або робити жонглювання м`яча. Коли хлопці це роблять у цих дитячих очах з`являється задоволення, радість, можливо у їхньому віці вони ще не розуміють свого призначення, але те, що вони як людина, як особистість з чимось пов`язані - з цією грою, з командою, думаю це чудово. Дуже дякую керівництву ФК «Гірник-Спорт» та Асоціації футболу Полтавщини, а також усім, хто причетний до того, що ми додатково отримали партію футбольних м`ячів.
- Чи є у Вас якісь критерії, згідно яких Ви оцінюєте підготовку Ваших вихованців на данний час? Що вони вже вміють та чи відповідають встановленим критеріям?
- Є певні основи на які ми спираємось на кожному тренуванні. Я постійно звертаю увагу вихованців нашої команди, яким критеріям вони мають відповідати. У перші три роки ми намагалися опанувати три напрямки: це ведення м`яча, його зупинка та передача. Саме цим компонентам ми приділяли увагу у перші три роки, тому що подальші техніко-тактичні тренування були б марними без вміння прийому м`яча, ведення і тому подібне. Зараз ці три напрямки перетворилися на три основи: перше - це володіння м`ячем, друге - це розуміння, якою територією у грі він володіє, на якій частині поля знаходиться суперник та його партнери по команді і третє - це тиск, тобто коли гравець втрачає м`яч він повинен розуміти, що він повинен відібрати м`яч для подальшого контролю гри його командою задля того, аби досягти успіху у конкретному поєдинку.