Футбольні вбивства продовжуються…

«Гірник-Спорт» надіслав відкритий лист до УАФ та ПФЛ з приводу некваліфікованого суддівства з боку арбітра Ігоря Сташука у матчі 6-го туру, в якому «гірники» вдома поступилися «Кременю» (0:1).

Відкритий лист ФК «Гірник-Спорт»

До Президента УАФ та Президента ПФЛ України

Шановні Андрію Васильовичу та Олександр Валентиновичу!

Керівництво футбольного клубу «Гірник-Спорт» з жалем визнає, що протягом ось вже шести турів на полях України продовжуються суддівські вбивства команд. Чергове таке неприємне явище відбулося у Горішніх Плавнях, у п’ятницю, 27 серпня, під час матчу 6-го туру «Гірник-Спорт» - «Кремінь» (Кременчук).

Ми вважаємо, що суддівство арбітра Ігора Сташука із Чернігіва було вкрай упередженим і неоднозначним у бік нашої команди. Підсумком цих помилок став одинадцятиметровий удар, який арбітр Ігор Сташук, призначив у ворота «Гірника-Спорт» на п’ятій доданій хвилині. Це рішення вплинуло на результат матчу.

Саме так і проходять футбольні вбивства, коли у епізоді, який за нашою думкою не тягнув на пенальті, арбітр призначив одинадцятиметровий у рівній грі, долю якої вирішила суддівська помилка.

Протягом усього матчу арбітр Ігор Сташук упереджено трактував епізоди на користь команди «Кремінь». Це перш за все стосується єдиноборств у середині поля, а також необґрунтованих зупинок гри при атаці «Гірника-Спорт» та наближення команди з Горішніх Плавнів до воріт «Кременя». За грубу гру арбітр повинен був надати набагато більше попереджень гравцям «Кременя», а кілька небезпечних атак «Гірника-Спорт» зупинялися після єдиноборств гравців, у яких все було за правилами, але тим не менш гра зупинялася (приклад: епізод на 62-й хвилині).

Перелік моментів, де рішення арбітра Ігоря Сташука є досить суперечливими:

19 хв. – груба атака Паламара («Гірник-Спорт») з боку Головка (Кремінь), але штрафного не призначено.

22 хв. – порушення правил проти Паламара, але арбітр не призначив штрафний удар.

28 хв. Яворський веде боротьбу за м’яч, Головко стрибнув через ногу форварда «Гірника-
Спорт», але тут арбітр зафіксував порушення правил, якого не було.

54 хв. – грубий підкат ззаду у ногу Мильченку («Гірник-Спорт») – немає попередження.

62 хв. – зупинена атака «Гірника-Спорт». Арбітр побачив порушення правила з боку Паламара, якого там явно не було.

65 хв. – Паламар відібрав м’яч без порушення правил, але гру зупинено.

83 хв. – У Яворського фіксується фол, але у епізоді була боротьба за правилами з боку обох гравців.

90 хв. – після удару Понєдєльніка м’яч влучає у руку Головку, але арбітр залишив цей епізод без уваги.

90+3 хв. – Бєлоусов («Кремінь») у своєму штрафному майданчику тримає руками Сьомку («Гірник-Спорт»). Але пенальті не призначений, хоча підстав призначити одинадцятиметровий було набагато більше, ніж у призначеному у ворота «Гірника-Спорт» пенальті на п’ятій доданій хвилині.

90+3 хв. – Понєдєльнік вів боротьбу за м’яч у центрі поля, але знову фол з боку судді був надуманим.

90+5 хв. – У штрафному майданчику «Гірника-Спорт» Бойко («Кремінь») впав під час наближення до нього Клебера («Гірник-Спорт») і намагання вести боротьбу. Арбітр призначив помилковий одинадцятиметровий.

Просимо переглянути ці суперечливі моменти та винести рішення щодо некваліфікованого суддівства Ігоря Сташука, яке призвело до поразки команди «Гірник-Спорт».