Ігри другого за статусом українського дивізіону завжди проходять у впертій боротьбі, а результат баталій часом досить несподіваний. Аутсайдери часто ставлять палки в колеса лідерам, які ведуть боротьбу за підвищення в класі, завдяки чому щільність в турнірній таблиці висока. За вихід в премьерліговую компанію, як і за збереження прописки, ведуть боротьбу відразу кілька колективів.
Зазвичай задають тон клуби, які покинули елітний дивізіон і прагнуть будь-що-будь повернутися назад. Наприклад, ужгородська "Говерла", що має статус команди-ліфта, або "Олександрія", а раніше сюди заглядали клуби міцніше, на кшталт "Чорноморця" або "Металіста". Але періодами "вистрілюють" та інші представники "трясовини", її завсідники - "Нафтовик-Укрнафта", "Геліос" або "Сталь". Одні, при цьому, задовольняються лише боротьбою за місця в групі лідерів, а інші замахуються і на підвищення в класі.
Результати розвитку: на шляху до прогресу
В останні роки зустрічі першого українського дивізіону висвітлюються телебаченням, що, безсумнівно, додає клубам мотивації і позитивно впливає на якість гри і результатів матчів першої ліги України в 2015 році. Команди прагнуть показати себе у всій красі і привернути до себе увагу уболівальників. Разом з тим підвищується якість полів, на яких виступають клуби, збільшується відвідуваність на трибунах стадіонів і поступово зростає організація проведення чемпіонату.
Календар 1 ліги України з футболу формується шляхом жеребкування, яке проходить напередодні старту сезону. Це дуже важливий момент, адже невдала жеребкування може піднести команді ряд складних поєдинків на старті сезону або в його кінцівці, наступні результати якого негативно позначаться на підсумковому місці команди в турнірній таблиці. Історія знає безліч прикладів, коли подібні "серії" вибивали команди з колії на довгий час, після чого колектив вже не міг знайти свою гру і пас задніх до самого кінця сезону.
![](https://static.tildacdn.com/tild3232-3434-4561-b832-313664326331/image_28.jpg)
![](https://static.tildacdn.com/tild3130-3031-4437-b232-623832623734/image_29.jpg)
![](https://static.tildacdn.com/tild3165-3334-4562-a331-356166353232/image_30.jpg)
![](https://static.tildacdn.com/tild6136-3430-4438-a135-376334363538/image_31.jpg)
![](https://static.tildacdn.com/tild3339-3431-4262-a537-313235376461/image_32.jpg)
![](https://static.tildacdn.com/tild3239-6533-4939-b435-656334356565/image_33.jpg)
![](https://static.tildacdn.com/tild6438-3631-4238-b565-376165633762/image_34.jpg)
![](https://static.tildacdn.com/tild6239-3137-4533-b630-626234336166/image_35.jpg)
![](https://static.tildacdn.com/tild6635-3263-4463-b738-373038653463/image_36.jpg)
![](https://static.tildacdn.com/tild3763-3736-4161-a234-346632306463/image_37.jpg)