Новини

ІНТЕРВ’Ю. ЦВІРЕНКО: «Будь-якій команді потрібен час на розвиток»

Капітан «Гірника-Спорт» Максим Цвіренко розповів про непризначені пенальті, про можливий подальший розвиток колективу із Горішніх Плавнів та висловив своє бачення ситуації у «гірників».

Максим, другий матч поспіль не вдається «Гірнику-Спорт» здобути очок, а протягом семи матчів команда взагалі не може виграти. Як вважаєш, у чому причина? Ви забиваєте голи у маленькі ворота на тренуваннях, а ось влучити у великі ворота під час ігор, це проблема.

Щодо наших дій на полі, то ми демонструємо непогану гру. З «Чергіновом» ми також забили першими, але не втримали перемогу. Штрафний у матчі із «Кременем», це взагалі щось. Один і той же гравець виконує ці удари, що у першій грі із кременчуцькою командою, що у другій. Азізов забиває зі штрафних тільки нам. Гол у грі від «Кременя» стався одразу після нашого забитого м’яча. Ми забили гол, вигравали, але рахунок все одно рівний. По грі – мабуть тут все непогано, але треба покращувати ще багато ігрових моментів. Тренерський штаб нам вказує на них. Можливо і не красиво щось казати там у бік суддів, але якщо подивитися об’єктивно, то в останніх трьох матчах гравці команди суперника грають рукою у своєму штрафному майданчику.


До арбітрів є претензії, але я не люблю все спихати на суддів. У першу чергу все залежить від нашої гри, яка повинна нас хвилювати.

Коли виграли у «Оболоні» (2:0), то у ворота суперника поставили справедливий пенальті, з якого м забили гол. Потім забили другий і гру вже було зроблено на нашу користь. В попередніх матчах не вистачало саме такого моменту, коли би ми забили гол на отримали впевненість у власні сили. Ще за рахунок того, що гравці молоді в нас. Не вдаєтеся нам втримати результат, не вдається на останніх хвилинах тримати концентрацію. І ось поки що йдемо без перемог. Але нічого страшного, головне не падати духом все в нас ще попереду, як би там не було, на матчах не треба зациклюватися. Не завжди команду супроводжують перемоги, іноді треба приймати і такі поразки і зробити все, щоб вигравати у наступних матчах.

Можливо й досі невідомо арбітрам, як трактувати епізоди, коли м’яч влучає руку гравців? Такі моменти трактують по різному.

Чесно я не знаю точні правила, їх завжди змінюють. За усіма не встигаю слідкувати, особливо за момент у грі рукою гравця у своєму штрафному майданчику. Приміром, ми грали із «ЛНЗ» в них там була рука, ми не претендували на пенальті, адже гравець пішов у підкат і він ставив рукою собі опору. В нас був такий же момент із «»Полтавою», коли на нашу користь не поставили пенальті. Це нормально, а коли люді виставляють руку. Або якщо взяти останній матч, коли я бив по м’ячу головою, гравець «Кременя» виставив руку, м’яч летів у сторону воріт. А бувають такі моменти, коли м’яч летить в сторону а не в ворота. Рука збоку, але все одно ставлять пенальті. Не хочу сильно акцентувати увагу на неуважність арбітрів, але це момент, який також дає відбиток на результат.

Попереду перерва у чемпіонаті. Як вважаєш збережеться ця команда у «Гірнику-Спорт»?

Якщо чесно я про це ще нічого не думав. Сподіваюсь, що ця команда збережеться. Будь-якому колективі треба давати час. Не може так існувати команда, коли гравці уходять та приходять. Немає розвитку, будь-якій команді потрібний час. Навіть не для того, що притертися один до одного, а для того, щоб зрозуміти тренерські вимоги, а потім покращувати свої особисті якості. Не може бути такого, що за півроку або два-три місяці можна показати максимум, на все потрібен час. Я сподіваюся, що команда залишиться. Тренерський штаб буде бачити по своєму, хто повинен залишитися, а хто може поїхати і шукати собі іншу команду. Хтось піде, когось додадуть. Це вже питання до тренерів, адже вони разом із керівництвом клубу. Ми повинні розвиватися та тренуватися та виконувати настанови тренера.

Пресслужба ФК «Гірник-Спорт»

2022