Архів новин

Ігор Жабченко: "У Харків їдемо заробляти очки"


- Ігоре Валентиновичу, як провели день народження першого липня?

- Як зазвичай, адже часу на відпочинок немає. У нас на стадіоні в барі всі співробітники зібралися, поспілкувалися, чудово провели час. Відзначили День народження як завжди весело. Найголовніший подарунок для мене — перемога над “Балканами”. Хлопці зробили все, щоб підняти настрій і не зіпсувати свято. 

- Настрій був гарний завдяки крупній перемозі над «Балканами». Порадувала команда якістю гри чи були моменти, які не сподобалися?

- Багато помилок припускалися в простих ситуаціях. На жаль, також поки підводить реалізація. Вже в першому таймі рахунок мінімум мав бути щонайменше 2:0. Загалом, все, що планували, вдалося втілити у життя у цьому матчі. Все що вимагали від гравців, все виконали. Пресингували і не давали можливості грати супернику.

Необхідно відзначити, що у нас був провальний відтинок у матчі. На 37-й хвилині Іван Білий отримав травму, десь п'ять хвилин його не було на полі. Центральний захисник провалився і гравець суперника пробив у поперечину. Більше у гравців “Балкан” не було моментів у цій грі.

- Вам сподобалась агресія попереду?

- Звісно, що ми обговорювали, всі хлопці намагалися виконати. На жаль, брак у простих ситуаціях призводив до того, що у тих моментах, де можна було віддати більш тонку передачу на вихід один в один, хлопці заганяли м'яча до кутового прапорця. До того ж, треба було використовувати ті нагоди, які створили.

- Відчуваєте, що після карантину команда додає вже другий матч?

- Звісно, це помітно неозброєним оком. Лише за два тижні до гри з «Інгульцем» зібралися. Хлопці два місяці були на карантині і це не могло не позначитися, хоча стан у всіх був нормальний. Помітно, що вони тримали себе у тонусі, але ігрову практику нічим не можна замінити. Бігати - це одне, а тренуватися з м’ячем зовсім інше. Зараз ми в непоганому функціональному стані. Ту роботу, що ми вимагаємо, хлопці вже виконують.

- Заміни добре спрацювали, посилили гру. Напевно, у вас зараз лава запасних складається з гравців, здатних посилити гру в будь-який момент?

- Так, вийшли досвідчені гравці і допомогли нам. Ми спеціально випустили Володимира Королькова, який мав заспокоїти гру. Він це і зробив. Герасимець теж досвідчений гравець, Чередніченко. Ми задоволені, але головне, щоб футболісти користувалися тим шансом, який їм надаємо. Ми просимо хлопців посилити гру у ті 15-20 хвилин, які є у їхньому розпоряджені. Відзначу, що зараз нам ще зможуть допомогти Батюшин, Бойко, Сорокін. Думаю, що у нас ще буде посилення складу.

- Ви замінили Збуня. Вимушене міра?

- Гравець відчув певні проблели зі здоров'ям. Провідний м’яз почав боліти і змушені були зробити заміну.

- Як оціните гру Чередніченка?

- Чередніченко віддав гольову передачу, забив пенальті. Ще й віддав на Герасимця, який і заробив пенальті. Три активних дії, які допомогли команді. Тож звісно, задоволений. Йому ще треба посилювати свою гру, більший об’єм роботи виконувати, особливо в обороні.

- Ви задоволені зараз якістю гри Хомченка? 

- Віктор талановитий футболіст. Коли я прийшов у команду, він бігав по флангам і десь у середині. Ми його просто направили, пояснили, що потрібно робити в тренувальному процесі.

- Змінили його структуру гри?

- Так, але йому треба ще працювати. От коли заб’є 11 м'ячів в 11 матчах, тоді буде затребуваним нападником. У нього є хороший потенціал, але він має багато працювати на тренуваннях.

- Ви бачите, що він може працювати?

- Та він і працює. Старається, змінив своє ставлення до тренувань. У нього зараз непогано виходить.

- Щодо стартового туру, що завадило втримати прийнятний результат у матчі з «Інгульцем»? Cклалося враження, що 80+ хвилин гра складалася незручно для вашого досвідченого суперника.

- На жаль, не вдалося втримати результат. Хоча ми сподівалися, що зможемо заробити залікові пункти, розраховували на це.

Та знову ж таки, перша гра, концентрація при кутовому, неправильна розстановка при стандарті. Той же Віктор Хомченко неправильну позицію зайняв, не до кінця відпрацювали з нападником, помилився воротар. Все у купі призвело до нашої поразки. Наша командна гра в обороні не зіграла. На мою думку, гра рівною була. Моменти були у обидвох команд ,але супернику більше пощастило.

- Вони більше хотіли, мабуть. Їм треба було?

- Ми теж прагнули досягнути результату. На кожну гру налаштовуємося по максимуму. Просто гравці “Інгульця” використали нашу помилку в обороні.

- Що думаєте про “Металіст 1925”? Чи здатна команда виграти золоті медалі?

- Команда хороша, ми з нею грали на зборах. Достойний суперник. Вони демонструють хорошу гру і нам буде непросто. Звісно ж, ми їдемо, щоб забрати очки і внести інтригу в чемпіонат. Зробимо все, щоб привезти з Харкова максимальну кількість залікових пунктів.
2020