Новини

ДІРЯВКА: «Хотілося б, щоб цей склад «Гірника-Спорт» у майбутньому набував досвіду саме у першій лізі»

Головний тренер «Гірника-Спорт» Сергій Дірявка під час коментаря матчу його команди із «Діназом» висловив надію відносно того, щоб молоді гравці «Гірника-Спорт» все ж таки продовжили свій розвиток у першій лізі.

- Пане Сергію, під час гри із «Діназом» було два різних тайми, але нічия звісно, що Вас не задовольнила. «Гірнику-Спорт» потрібна була перемога. Чи вибив Вас з колії цей швидкий гол, який пропустили на другій хвилині?

- По-перше, слава Збройним силам України, слава нашому ППО, які дуже гарно працюють. Найголовніше – це та битва, яка зараз проходить не на футбольному полі, а в нашій країні. Я завжди казатиму це після матчів.

Що сказати по грі? Це стовідсотково незадовільний для нас результат. Але я не можу сказати жодного поганого слова щодо відношення до гри моїм хлопцям, і тим, які виходили у стартовому складі, і тим, які потім з’являлися у матчі з лави запасних. Ми шукали щастя біля чужих воріт. Ми розкрили гру, це нам було потрібно. У суперників було дуже багато моментів, вони не забили пенальті. Але у нас теж були шанси. Мені здається, що саме ці ігри дуже цікаві, коли грають багато посередині поля, дуже велика кількість голевих моментів. Так, математичні шанси в нас є і ми будемо грати доки вони в нас залишаються. Але мені здається, що по грі, по відношенню, в мене немає жодного поганого слова у бік гравців.

Помилки. Я вже казав, що це частина гри. Нажаль, ми даємо багато легких шансів супернику. Вони гарно скористалися ними і нам було важко виправляти цю ситуацію. Але футбол мені сподобався, мені здається, що хлопці молоді місцеві, які вийшли в другому таймі, той же Подрезан, Шептіцький, вони дуже додали нам у плані агресії та швидкості. Мені це сподобалося.

Так, віддам належне команді "Діназ". Я дуже добре знаю Олександра Головка. Він такий тренер, який гарно будує команду і в тактичному плані, і в ментальному. Хлопці, які працюють під його керівниутвом, мають розвиток. Мені подобаються кілька гравців «ДІназу». Мені здається, що тренер, який так працює, буде корисним для українського футболу.

- Дуже часто Ви робите подвійні заміни, це ризикований хід. Чи не впливає це на гру?

- Ні в якому разі, це тактичні моменти, які обговорюють до гри: як буде складатися матч, хто буде виходити. Щоб підтримати інтенсивність, потрібні заміни. Нажаль, зараз в українському футболі є велика проблема інтенсивності. Цими замінами ми намагаємося підтримати швидкість гри, але не завжди виходить так, як хочеться. Але хлопці молоді, є в них занчні перепади і це теж частина футболу.

- Чи не звертали Ви своєї уваги перед грою із "Діназом" на результат поєдинку у Полтаві. Там він виявився дуже не очікуваним.
- Не звертав, але я не вважаю результат у Полтаві неочікуваним. ФСК «Маріуполь» – це теж команда, де працює тренер Олег Красньопьоров, який гарно розбирається у футболі, він читає чимало літератури, цікавиться, їздить на стажування. Я вважаю, це футбол. Не можу нічого казати, я не бачив цю гру. Так, по рахунку, можливо, це такий не очікуваний результат. Але головне – наша команда, я вважаю, що велика надія і перспектива є, тому що клуб і команда будуть прогресувати. Керівник клубу – спортивний директор Олексій Шалаєв ставить таке завдання. Ми зробили крок назад, щоб розігнатися і виконати далекий стрибок вперед. В цьому сенсі, мені здається, що все буде добре.

Головне завдання першої ліги – розвиток молодих гравців. В нас було дуже мало матчів – лише вісім ігор у весняній частині чемпіонату, цього недостатньо, щоб гравці розвивалися. І саме результат тиснув на нашу команду. У такій ситуації дуже важко було знайти баланс. Можливо, керівники УАФ та ПФЛ замисляться і, якщо команди мають умови, треба робити більше ігор. Тому що тільки через гру молодь має розвиватися. Це стовідсотково. Ніякі тренування не замінять ігор, які є можливістю розвитку для молодих гравців. І навіть зараз у такій складній ситуації, коли наша держава воює з агресором, перша ліга виконує цю функцію та сприяє зростанню молоді. Щоб це відбувалося «Гірник-Спорт» й прийняв таке рішення - брати участь у чемпіонаті у непрости час, аби розвивати молоді таланти. Подивимося, що буде далі. Ми будемо грати до кінця. Мені дуже сподобався настрій наших гравців у матчі із «Діназом». Вони до останньої хвилини шукали щастя в чужому штрафному майданчику. Так, нам не пощастило, так може бути. Але це футбол! Сподіваюся, що футбол сподобався глядачам і, напевно, гра принесла користь нашим молодим гравцям.

- Головний тренер «Діназу» Олександр Головко висловив думку, аби жодна з команд не понижувалася у класі. Що думаєте з цього приводу?

- Як головний тренер «Гірника-Спорт», я хотів залишитися за спортивним принципом, адже бачив, які тут гарні умови для розвитку футболу. Якісна інфраструктура, тренувальне поле з поливом, таке ж якісне основне поле. Мені здається, що там потрібно було більше ігор. Я не знаю, яке рішення прийме керівництво клубу, але моя думка така щодо подальшої моєї долі. Буду я працювати чи ні, поки не знаю. Не секрет, що в мене контракт закінчується у травні, керівництво клубу вирішуватиме, чи зможу я працювати й надалі. Це право керівника клубу. Але мені здається, що в нас було дуже мало ігор для першої ліги. Якщо є команди, які мають бажання виступати у першій лізі, чому б не розширити лігу, в цьому є сенс. Я згоден з Олександром Головко. Я йому дуже вдячний, що він підтримав цю ідею.

- Одразу після свистка на перерву голкіпер «Діназу» Максим Коржук рухнув на газон і це була жалива картина. Ви побігли до воротаря гостей, хотіли надати допомогу, але дякувати богу, все обійшлося. Про що думали на той момент?
- Я проходив курси навчання тактичної медицини, мені там сказали, що ми всі знаходимося у жовтій зоні. Ми всі повинні реагувати, якщо комусь потрібна допомога… Навіть секунда має вплив на життя.
- У грі із «Діназом» вразив Георгій Клімов, який відбив пенальті та зберіг інтригу у матчі.
- Після першого тайму цього поєдинку я сказав хлопцям, що завдяки Жорі ми ще у грі. Тому що 0:2 – це була б дуже велика фора, але зрозумійте, команда – це не тільки воротар чи нападник. Це єдине ціле, яке повинно бути до кінця цілим. Якщо Жора дав нам шанс, ми повинні були цим скористатися. Ми забили швидкий гол і це нам допомогло, гравці отримали ковток свіжого повітря і ми грали до кінця. Але взагалі Георгій прогресував за ці півроку, що ми працюємо. Він дуже талановита людина, в нього гарні фізичні якості, має надію, що його помітять і в нього буде багато запрошень від багатьох команд.
Іванка КУТОВА, пресслужба ФК «Гірник-Спорт».
2023