Архів новин

Ігор Жабченко – найкращий тренер 9-го туру Першої ліги


Цей матчдей чемпіонату запам’ятається як особливий – після 9-го туру не залишилося жодної команди, яка б не програвала в Першій лізі сезону 2020/21. А особливо ефектно перервав безпрограшну серію харків’ян «Гірник-Спорт» – три голи без відповіді, яскрава гра футболіста, що вперше з’явився в стартовому складі, та перша за час суперництва перемога над «Металістом 1925».

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Гірника-Спорт» із Горішніх Плавнів, Ігор Жабченко. Його підопічні здобули переконливу перемогу над «Металістом 1925» (3:0), змістивши харків’ян із другого місця.

Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Це був центральний матч туру – друга команда чемпіонату в гостях у третьої, а розділяло їх лише одне очко. До цього в жодному офіційному поєдинку «Металіст 1925» не програвав «гірникам», а до 9-го туру дійшов без поразок. Для «Гірника-Спорт» це був матч максимальної турнірної ваги.

Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Через різні причини не могли допомогти «Гірнику-Спорт» відразу кілька провідних гравців – центральні півзахисники Батюшин, Стрижак і Чепелюк, фланговий півзахисник Збунь. Проте відзначимо, що «Металіст 1925» також підійшов до матчу із втратами (плеймейкер Ямполь і кілька молодих гравців ще не можуть зіграти, відновлюючись після травми), а ще в першому таймі гостям довелося заміняти через пошкодження форварда Коробку.

Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з матчем, виграним у Херсоні (3:1 у «Кристалу»), тренерський штаб «Гірника-Спорт» провів дві вимушені заміни. Обидві безпосередньо вплинули на тактику та результат гри проти харків’ян. Центральних півзахисників Батюшина та Чепелюка замінили вінгер Мурза та форвард у відтяжці Козиренко. Саме останній став героєм зустрічі, вперше з’явившись у стартовому складі.

Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

У рамках формації 4-5-1 Ігор Жабченко використовує, щонайменше, три тактичних схеми з варіаціями. Особливо часто – 4-1-4-1, яка урівноважується «наріжним каменем» – центральним півзахисником, і всі основні опції «хвилеріза» у господарів були втрачені. Цю роль доручили більш атакувальному за суттю Петрусенку, і він, за допомоги одноклубників, справився з відповідальністю за велику зону. Тренерський штаб системно вводить у гру молодих гравців 20 років і молодших – один із них, Козиренко, став справжньою знахідкою, видавши хет-трик.

Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Після розгромної поразки в Миколаєві тренерський штаб «Гірника-Спорт» зумів збалансувати колектив і втримати його від потрапляння в «психологічну яму». За наступних три тури команда набрала 7 очок із 9-ти можливих, вийшовши на чисте друге місце вперше в новому сезоні.

Лауреат 9-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:
Ігор Жабченко («Гірник-Спорт» Горішні Плавні)
Середній бал – 4,8
2020