Новини

Віталій Мякінін: «Ми йдемо до змін на краще згідно наших планів»


Виконавчий директор ФК «Гірник-Спорт» Віталій Мякінін розповів про заплановані покращення інфраструктури клубу та про заплановану роботу у багатьох напрямках.

«ПОВЕРНУЛИ СВОЇХ ВИХОВАНЦІВ, ЧЕРЛІДЕРІВ ТА ПРОДОВЖУЄМО ЗАЛУЧАТИ БРАЗИЛЬЦІВ»

- Віталію Олеговичу, як оцінюєте старт головної команди «Гірник-Спорт» у чемпіонаті України Першої ліги?
- Оцінюю його добре. В нас перспективна команда. Серед нових гравців нам вдалося підписати наших земляків, які народилися у нашому місті. Це Артем Мильченко та Артем Кулаковський. Мильченко грав у молодіжному складі «Зорі», Кулаковський свого часу пройшов футбольні школи «Металіста» та київського «Динамо», а до нас прийшов із «молодіжки» «Ворскли». Для нас це дуже приємно та патріотично. Також тепер у нашій команді є два бразильця. Взагалі, щодо кадрового складу, то в нас сильна та перспективна команда. Головний тренер «Гірника-Спорт» Ігор Жабченко провів якісну селекційну роботу та підібрав дуже непоганий склад команди.- Ваші враження від атмосфери домашніх матчів «Гірника-Спорт». Розкажіть про нововедення, та чи  будуть ще якісь сюрпризи?

- Атмосфера домашніх матчів дуже подобається, сподіваюсь, що у подальших матчах її доповнять перемоги «Гірника-Спорт». На трибунах з`являється все більше і більше вболівальників. Є приємна підтримка і запрошую усіх, кому не байдужа наша команда приходити на стадіон та підтримувати «Гірник-Спорт». Щодо змін, які є до і під час матчу, то все нове — це добре забуте старе. Ми зараз запровадили групу черлідерів між таймами та на початку матчів. В нас є танцювальні номери. У цьому нам допомогла Школа танцю «RDF». Також в планах розіграші призів, будемо проводити акції. Ще у минулому чемпіонаті ми започаткували виконання гімну України «наживо». За це велика подяка юній талановитій співачці із Горішніх Плавнів Ніколь Литовченко. Коли вона виконує а капелла гімн України, створюється така незвичайна хвилююча атмосфера перед грою.


«У ПЛАНАХ ПОЯВА ФАН-КАФЕ ТА ФАН-ШОПУ, А ТАКОЖ ПОКРАЩЕННЯ НАТУРАЛЬНОГО ПОКРИТТЯ ПОЛІВ»

- Чи плануються які-небудь зміни на спорткомплексі «Юність», адже тут є непогана база, якій вже понад двадцять п`ять років?

- Ми плануємо оновлення інфраструктури. І цього приводу в нас великі та грандіозні плани. Зараз триває початковий етап їхнього виконання. Це стосується зручностей на стадіоні. Вже є перші зміни на краще і їх вболівальники вже оцінили. Це стосується санвузлів. Також ми плануємо побудувати сучасне фан-кафе та магазин для фанатів, де будуть футбольні сувеніри. Планів багато і вони стосуються як штучного поля, на якому тренуються діти на спорткомплексі «Юність», так і взагалі по стадіону. Ми йдемо до змін згідно наших планів.

- Щодо покриття основного та тренувального полів. Вони непоганої якості, але все ж таки мають багатий термін використання...

- Поки ще не буду розкривати усіх секретів, але і тут в нас є плани на покращення інфраструктури. Я впевнений, що в нас все вийде завдяки нашому головному спонсору — компанії Ferrexpo та Костянтину Валентиновичу Жеваго. Які підтримують нашу команду, дуже дякуємо їм за це. Зараз в нас нема питань щодо підтримки. В нас все у порядку та все добре.

«БУДЕ ОСВІТЛЕННЯ, БУДУТЬ І ТЕЛЕВІЗІЙНІ ТРАНСЛЯЦІЇ ІЗ ГОРІШНІХ ПЛАВНІВ»

- Зараз матчі «Гірника-Спорт» транслюються на YouTube-каналі «Перша ліга. Як оцінюєте співпрацю с телеканалами “Футбол 1/2/3» та Професіональної футбольної ліги щодо трансляцій домашніх поєдинків “Гірника-Спорт»?

- Ми підписали контракт з Професіональною футбольною лігою України та відповідно із каналами «Футбол 1/2/3» . Це унікальний шанс для клубів Першої ліги. Такого раніше не було, щоб така кількість матчів транслювалася на телеканалах «Футбол 1/2/3». Вони ведуться на більш якісному рівні, ніж були до цього. До нас приїжджали експерти з телеканалу «Футбол 1/2/3», які зробили оцінку стадіону. Вони визначили де потрібно нам встановити три конструкції висотою 9 метрів.

Така ж конструкція буде і за воротами. Якість телевізійного контенту із Горішніх Плавнів за участі команди «Гірник-Спорт» буде покращено. Телеканали «Футбол 1/2/3» - це високий рівень, де працюють професіонали. «Гірник-Спорт» тільки виграв від підписання контракту з таким телевізійним транслятором. Будемо прагнути до того, аби трансляції здійснювалися не тільки на YouTube-каналі «Перша ліга», але й у телевізійних прямих трансляціях. Для цього нам треба не тільки зробити висотні конструкції, а й ще покращити освітлення. І тоді ми можемо претендувати на трансляції матчів зі стадіону спорткомплексу «Юність» на телеканалах «Футбол 1/2/3».- На початку сезону з’явився оновлений сайт «Гірника-Спорт». Як прийшла ця ідея і чи все влаштовує вже у новій версії сайту?

- Спочатку ми оцінили стару версію сайту. Так, вона була непоганою, але не сучасною. Ми вирішили оновити сайт. Зробити сучасний дизайн. Вважаю, що нам вдалося тут майже усе. Але немає межі досконалості. Будемо покращувати цей сайт, покращувати його контент. Постійно передивляємося сайти топових команд Європи. Намагаємось не відставати від усіх сучасних тенденцій.

«У ДЮФК «ГІРНИК-СПОРТ» СИНЕРГІЯ ДОСВІДУ ТА МОЛОДОСТІ»

- Як триває набір у групи дитячо-юнацького футбольного клубу «Гірник-Спорт»? Чи збільшилася кількість вихованців цього року?

- ДЮФК «Гірник-Спорт» - це один із пріоритетів. Розвиток дитячо-юнацького футболу у місті – це одна із головних наших задач. Ми дуже хотіли б, щоб юнацький футбол у місті мав свій подальший розвиток. Зараз вже підписали двох гравців, які починали свій шлях у «Гірнику-Спорт». Це Артем Мильченко та Артем Кулаковський. Хотілося б, щоб більше було у складі «Гірника-Спорт» було якомога більше місцевих футболістів, щоб вони грали у Першій лізі, у командах УПЛ. Я вважаю, що в нас все тільки починається. У склад нашого ДЮФК ми додали нових тренерів – молодих та амбіційних, у яких горять очі і вони готові на все, аби працювати та виховувати класних футболістів! Вони дивляться на виховання та тренування дітей із сучасним підходом. У той же час, ми дуже пишаємось, що в нас є тренери із досвідом, які виховали багатьох талановитих футболістів. Це така синергія досвіду та молодості, яка повинна дати результат. Розвиток не тільки футболу у місті, а й взагалі спорту, повинен сприяти вихованню здорової молоді. Спорт треба розвивати, аби діти не так багато уваги приділяли гаджетам, комп’ютерним іграм, мобілкам та іншим сучасним пристроям, яким діти придляють дуже багато часу.

- Мильченко, Кулаковський – це все наші земляки. Вони починали шлях із ДЮФК «Гірник-Спорт», потім своєю грою привернули увагу провідних футбольних шкіл країни. А ось у «Гірнику-Спорт-2» зараз є хлопці, які займалися футболом у Горішніх Плавнях і пройшли систему ДЮФК «Гірник-Спорт». Чи є в них шанс потрапити до головної команди? Як взагалі оцінюєте появу «Гірника-Спорт-2»?

- Мені здається це вірний напрямок і, який зараз є у системі «Гірника-Спорт». І взагалі це правильне рішення щодо створення такої команди, як «Гірник-Спорт-2» для того, щоб у хлопців була ігрова практика, щоб вони мали шанси потрапити у Першу лігу, у професіональний футбол. Це досвід, це перш за все робота над собою. Під час матчів регіонального рівня гравці підвищують свою майстерність. Вони грають не тільки із молоддю, але й з досвідченими гравцями, які пограли на високому рівні. Шанси потрапити до професійної команди у гравців «Гірника-Спорт-2» є. Багато залежить від самих футболістів, які зачислені у цю команду. Там в нас дуже кваліфікований тренерський штаб, до якого увійшли Володимир Корольков, Євгеній Слива та Сергій Свистун.«ДІВЧАТАМ ЗАВЖДИ ЗНАЙДЕТЬСЯ МІСЦЕ НА ФУТБОЛЬНОМУ МАЙДАНЧИКУ»

- Цього року розпочався активний набір дівчат до ДЮФК «Гірник-Спорт». Як вважаєте, чи можуть в нас бути майбутні зірки жіночого футболу? Чи буде місце дівчатам на футбольних полях Горішніх Плавнів?

- Місця для жіночого футболу у нашому місті вистачить, тут немає ніяких сумнівів. Уся Європа вже давно активно займається розвитком жіночого футболу, заради балансу гендерної рівності. Україна також зараз приєдналася до цього руху і має відповідати вимогам, які диктує УЄФА. Ми робимо набір дівчат, поки що в нас змішані групи. З шести років дівчата та хлопчики тренуються у одній групі. Якщо в нас буде проведений набір цілої команди дівчат одного віку, то ми створимо вже окрему дівочу групу. Приємно спостерігати, як дівчата прагнуть грати у футбол і як вони виявляють цікавість до нього. Особисто я бачив, як дівчинка, яка вже завершила свої тренування вирішила подивитися гру, яка повинна бути на цьому ж полі після її тренування. Я в неї запитав: «Ти чекаєш свого тренування?». Вона відповіла: «Ні, я вже потренувалася. Хочу подивитися гру хлопчиків». Тобто вона потренувалася і після її заняття в неї не згас інтерес до гри і вона за власної ініціативи прийшла на трибуну подивитися гру. В нас вже є дівчата, які вже полюбили футбол, яким це подобається і вони стали маленькими фанатками футболу і в подальшому вони стануть зірками жіночого футболу. Для цього в них зараз є усі можливості. Жіночий футбол в Україні – це дуже перспективний напрямок.

- Як вважаєте, чи збереться команда дівчат найближчим часом?

- Вважаю, що так. Набір триває. 6-7 дівчаток в нас вже відвідують тренування. У старшого тренера ДЮФК «Гірник-Спорт» Володимира Королькова грає його донька Ксенія, яка надасть фору багатьом хлопчикам. Є інші перспективні дівчата. Вважаю, що у нас буде команда, ми її наберемо і в нас все вийде.

- Як оцінюєте прихід Володимира Королькова до ДЮФК «Гірник-Спорт»? Він багаторічний екс-капітан «Гірника-Спорт». Що дав його прихід до футбольних секцій «гірників»?

- Його прихід я оцінюю дуже позитивно. Потрібна молода кров, молоді фахівці, які повинні брати досвід вже у досвідчених тренерів. Молоді тренера вже дивляться під іншим кутом на тренування із більш сучасним підходом. Дуже раді, що Володимир Корольков очолює ДЮФК «Гірник-Спорт».

- Якими і є пріоритети та напрямки ДЮФК «Гірник-Спорт»?

Збільшення кількості дітей які займаються футболом. Зараз у наших команд багато поїздок, ми намагаємося підтримувати усі виїзні турніри команд, вони в нас багато їздять. Ми дякуємо батькам за розуміння. Це дуже важно, що в нас є спільна робота – клубу, батьків та тренерів. В нас дуже амбіційні плани у цьому напрямку.

- Чого побажаєте команді, юнацьким командам і вболівальникам?

- Я хотів би звернутися до вболівальників: приходьте на наші домашні ігри, для нас це важливо. Футболістам потрібна підтримка та атмосфера, яку можуть створити лише вболівальники, вона здатна надихати на перемоги. Ми граємо для вболівальників, для глядачів. Нашій головній команді бажаю перемог. Думаю, що в неї все вийде. Дитячо-юнацькому футбольному клубу «Гірник-Спорт» бажаю розвитку, талановитих та працьовитих учнів, щоб ми зростали і розвивалися усі разом.

Автор Дмитро БУЛИГА (пресслужба ФК «Гірник-Спорт»).
2021