Новини

Максим Цвіренко: «Намагаємося бути одним цілим та дружнім колективом»

У сезоні 2022/2023 у «Гірника-Спорт» новий капітан - 23-річний центральний захисник Максим Цвіренко, який підхопив естафету від ще одного центрального півзахисника Юрія Кравчука, який був капітаном «Гірника-Спорт» у минулому сезоні, а зараз перейшов у клуб УПЛ - «Минай». Максим Цвіренко вже виводив команду у якості капітана у контрольних матчах, але офіційний дебют ще попереду. Максим Цвіренко ще в його очікуванні: нажаль, в двох поспіль турах нового чемпіонату матчі «Гірника-Спорт» були перенесені.

- Дуже хотілося зіграти у перших двох турах, але нічого не поробиш. Вийшли такі обставини. Але нічого страшного - готуємося одо виїзого матчу третього туру із «Скоруком». Всі вже в більш-менш оптимальній формі, сподіваємося, що зіграємо матч найближчого туру, колектив в нас вже сформувався, вже краще розуміємо один одного, а у ролі капітана я буду грати вперше, освоююсь. Це щось новеньке, намагаюсь розвиватися.

- Ти грав вже у якості капітана «Гірника-Спорт» у контрольних матчах. Чи не тисне на тебе відповідальність під час гри?

- Ні в якому разі. Навпаки, це ще додає впевненості. Підказувати треба ще більше. Центральному захиснику завжди треба керувати, а тут я ще й капітан. Для мене це щось новеньке у моєму футбольному житті, цікаво спробувати, як це все буде.

- У «Гірнику-Спорт» зараз багато молодих гравців, чи не відчуваєш ти себе у якості старшого брата? До речі, тобі не звикати бути у цій якості, в тебе також є молодший брат і тобі не звикати давати якісь поради... Як поводишься із молодими партнерами по команді?

- Намагаюся підказувати на тренуваннях. Я ще й сам не самий досвідчений гравець. Мені тільки 23 роки , але так, в нас є й більш молоді хлопці, хто тільки прийшов у професіональний футбол і зараз для нього відбувається перехід із юнацького до дорослого футболу. Це нормальні речі - те що можемо, не тільки я, хлопці, які старші, теж підказують. Намагаємося бути однім цілим та дружнім колективом і коли усі навкруги спрямовані на знаходження спільної мови один з одним і робимо одну справу, все буде гарно.

- Якщо не секрет, у роздягальні хто керує процесом?

- Звісно, що тренерський штаб.

- Це зрозуміло, а коли його немає?

- Тоді вже і капітан більше є керівником роздягальні і хлопці, які тут побільше за мене, а так намагаємось усі висловлювати свою думку. В нас нема такого, що хтось сидить у куточку та мовчить. Завжди запитуємо один у одного про різні речі не тільки щодо тренувального процесу або футболу, але й життєві питання. Діалог - це завжди розвиток, треба розуміти, хто себе як відчуває на полі або за емоційно за межами майданчика. Спілкування між нашими гравцями на достатньому рівні.

- Хто є віце-капітаном команди?

- Віце-капітан - це Денис Черниш, а також допомогають Юра Сеницький, він старший, а також мають вплив на колектив ті хлопці, які вже були у команді - Дмитро Шинкаренко та Артем Сьомка. Вони також у роздягальні є лідерами і завжди готові допомагати порадами молодим гравцям.

Дмитро БУЛИГА, пресслужба ФК «Гірник-Спорт».
2022