Новини

На стадіоні спорткомплексу «Юність» побували гості з Великої Британії

Журналіст із Лондона Ендрю Тодос та футбольний фанат Адам Пейт відвідали головну футбольну арену у Горішніх Плавнях у рамках свого туру, присвяченому 30-й річниці Незалежності України.

Адам Пейт та Ендрю Тодос подорожують Україною у рамках акції, під час якої вони відвідують стадіони країни, де грають 63 професіональні команди усіх ліг України. Британці вже подолали 5000 км і зараз вже вийшли на на фінішну пряму. Їм залишилося проїхати 1200 км, аби фінішувати у столиці України.Ендрю Тодос — журналіст із Лондона. Народився у сім’ї вихідців з України. В Англії він найбільший експерт з українського футболу. Є автором подкасту Ukraine+Football.

Адам Пейт — футбольний фанат, який приїхав до України десять років тому. Тут одружився і зараз працює у британській школі, яка знаходиться у Борисполі. Крім того, Пейт є футбольним відео-аналітиком та скаутом жіночої команди «Вест Гема», автор проєкту ukrfut24. Адам Пейт є граундхоппером. Це таке хобі, коли людина відвідує якомога більшу кількість стадіонів. Згідно золотого стандарту граундхоппінгу - на стадіоні треба подивитися матч.

Україною британські прихильники футболу подорожують на авто Honda Civic, яке Адам Пейт свого часу привіз із Британії.

- У Горішніх Плавнях я був тут три роки тому на матчі «Гірника-Спорт» та «Волині», - розповів Адама Пейт. - Відвідував ваше місто. Особливо мені подобається перебувати на затоці Барбара. Там якась незвичайна атмосфера. Взагалі, Горішні Плавні дуже відрізняються від усіх міст країни. Ми об“їхали майже всю Україну, але тут дуже незвичайне місто.- Свою подорож ми присвятили 30-й річниці Незалежності України невипадково, - каже Ендрю Тодос. - Ми хочемо показати розвиток українського футболу протягом 30 років. Як він змінився за цей час, які амбіції є у клубів. Багато вболівальників не ходять на стадіони, які розташовані біляїхніх будинків, або в їхньому місті і ми хочемо показати, що є великий футбол в Україні. Тут є не тільки «Динамо» або «Шахтар», а набагато більше клубів, які мають свій розвиток. Їх треба підтримувати і справи підуть в українському футболі на краще.


Свою подорож Україною британці знімають на камеру. До кінця року вони планують змонтувати фільм, який розповість про український футбол та клуби, які не дуже відомі у Великій Британїї.

Після Горішніх Плавнів цей британський дует футбольних фанатів попрямував до Олександрії, Петрова, Черкас та Чернігова. А потім у столиці України буде поставлена фінальна крапка цієї незвичайної подорожі.

Текст та фото Дмитра БУЛИГИ (пресслужба ФК "Гірник-Спорт").

2021