ЗМІ

Жабченко: команду оставили Горобец, Николайчук, Ковтун и Белоусов

2014 рік
Боротьба за першість у другій лізі тривала до останнього туру. Майже все друге коло дніпродзержинці та комсомольці крокували нога в ногу, однак у заключному матчі чемпіонату «Сталь» зіграла внічию з «Тернополем», таким чином, поступившись золотими медалями «Гірнику-Спорту». «УФ» вирішив не зволікати з привітаннями й зателефонував коучу команди-тріумфатора Ігорю Жабченку. У телефонній розмові Ігор Валентинович був відвертий та не приховував свого задоволення з приводу перемоги в першості, а також розповів про кадрову ситуацію в клубі.

— Ігоре Валентиновичу, найперше, хотів би привітати вас із історичною для комсомольського клубу звитягою та виходом у першу лігу. Наскільки вірили в те, що саме ваші підопічні, за підсумками сезону, стануть переможцями другої ліги?
— Дуже дякую. Із перших моїх днів перебування в Комсомольську був на сто відсотків упевнений, що «Гірник-Спорт» потрапить до першого дивізіону. Цьогоріч нам удалося продемонструвати стабільну гру, виграти ключові поєдинки з безпосередніми конкурентами. Окрім того, велику роль у досягненні результату відіграло зимове підсилення. Ми провели вибіркову селекцію, відтак склад «біло-червоних» поповнився зразу кількома висококваліфікованими футболістами, які значно підсилили нашу гру. Тому сумнівів, що ми підвищимося в класі, в мене не було, однак самі гравці поставили за мету зробити це саме з першої сходинки.
— Раніше, коли ми з вами спілкувалися, ви були обережніші в планах на сезон. Такої ж позиції дотримувалися й ваші підопічні. Коли саме керівництво команди дало «добро» на боротьбу за високі місця?
— Щиро кажучи, ніяких конкретних задач перед нами ніхто не ставив. Можна сказати, що боротьбу за чемпіонство ініціювали самі гравці. Хоча зі старту сезону всім було зрозуміло, що від нас вимагають виходу до першої ліги. Зрозумійте правильно, заздалегідь не хотілося цього афішувати, щоби потім, у випадку невдачі, про нас говорили не в зовсім приємному світлі. Ми собі спокійно працювали, поступово рухалися до своєї мети. А вже взимку наш президент не став нічого приховувати й публічно озвучив поставлені завдання на сезон.
— Як гадаєте, що стало ключовим моментом у боротьбі за першу сходинку?
— Як на мене, ключовою стала саме зимова комплектація та якісна підготовка до другої частини першості. Також ми добре закінчили першу частину чемпіонату, видавши семиматчеву безпрограшну серію. Після зимової перерви ми взагалі жодного поєдинку не програли, відтак про нас можна сказати, що саме стабільність і стала запорукою успіху.
— Виходить, що саме за рахунок нових футболістів «Гірнику-Спорту» й удалося настільки потужно провести другу частину першості?
— Якоюсь мірою — так. Футболісти хотіли самі собі довести, що чогось варті, можуть грати на вищому рівні, ніж другий дивізіон. Але, однозначно, підсилення нам значно допомогло.
— Наскільки сподобався чи не сподобався оновлений формат другої ліги?
— Свого часу майже за такого ж формату я виводив до першої ліги кіровоградський клуб. Щоправда, тоді було дві групи по дванадцять команд. Однак про нинішню першість можу сказати, що вона одна з найсильніших за останні кілька років. Усі команди були достойними, не було яскраво виявлених лідерів чи аутсайдерів. Навіть ті клуби, котрі опинилися на дні турнірної таблиці, в кожному матчі давали бій. Тому таким форматом проведення змагань я повністю задоволений, і мені вдвічі приємніше усвідомлювати, що наша команда перемогла в настільки конкурентоспроможній лізі. Окрім того, в грудні цього року «Гірнику-Спорту» виповниться 20 років, отож перемога в другій лізі стане приємним подарунком для клубу та його вболівальників.
— Коли дізналися, що стали чемпіонами, як відзначили цю подію?
— Усе залежало від матчу «Тернопіль» — «Сталь». Якщо би дніпродзержинці перемогли, саме вони ставали би першими. Згідно з регламентом, переможець у разі однакової кількості очок визначається за кращою різницею забитих і пропущених м’ячів, а ми за цим показником поступалися. Як на мене, такий регламент є дещо неправильним, адже можна набити цих м’ячів цілу купу, особливо, враховуючи мотивацію деяких клубів дивізіону. Тому краще, звісно, щоби переможця визначали або за результатами особистих зустрічей, або взагалі призначали «золотий матч». Слова подяки хотів би висловити «Тернополю», котрий не став відбувати номер, а довів, що в його складі грають справжні бійці, які не дозволили в рідних стінах узяти над собою гору.
— Якісь преміальні за підвищення в класі футболісти отримають?
— Ну, президент такі речі озвучив, мовляв, бонуси хлопці отримають. Але тут усе залежить тільки від президента, його волі та щедрості.
— Пам’ятаю, коли ми з вами спілкувалися в зимове міжсезоння, ви сказали, що Ігор Кирієнко залишиться в клубі принаймні до літа. Які його подальші перспективи перебування в Комсомольську?
— Гадаю, він допоможе нам і в першій лізі. Ми покращили його контракт, відтак він має залишитися. У разі ж пропозиції з інших команд, іноземних чемпіонатів, де йому запропонують набагато кращі умови, ми його тримати не станемо. А змінювати першу лігу на першу не бачу жодного сенсу.
— Кирієнко не сильно засмутився, що не став найкращим бомбардиром першості?
— Ні, все нормально. А чого йому, власне, засмучуватися? Він свої трудові м’ячі позабивав. Після зимової перерви чудово проявив себе як асистент. Тому з ним усе гаразд. Звісно, ми хотіли, щоби він став найкращим бомбардиром, але нічого. Стане ним уже в першій лізі.
— Чи відомо, хто залишить Комсомольськ нинішнього міжсезоння?
— Спробуємо вирішити питання подальшого перебування в нашій команді Єгора Лугачова. Наразі він перебуває в нас у оренді. На сьогодні команду залишили Горобець, Ковтун, Ніколайчук і Білоусов. Я дуже розраховував на Женю Білоусова, однак гра в нього не пішла, відтак вирішили надати йому статус вільного агента, як власне, й усім згаданим гравцям.
— План підготовки «Гірника-Спорту» в літнє міжсезоння вже відомий?
— Поки що не відомо, коли точно розпочнеться чемпіонат. Чи влітку, чи вже восени. Наразі плануємо розпочати підготовку 25 червня, яка проходитиме в Комсомольську. У нас створені чудові умови для підготовчого процесу, відтак не бачу жодного сенсу кудись їхати, «палити» шалену купу грошей.