Новини

КУЦЕНКО: «Гравці «Гірника-Спорт» довели, що ми надарма їх запросили»

Головний тренер «Гірника-Спорт» Валерій Куценко підбив підсумки першої частини сезону, яка виявилася для цього молодого фахівця дебютною у якості головного тренера команди Першої ліги.

- Валерію Вікторовичу, перша частина сезону позаду. Протягом цього часу Ви дебютували у якості головного тренера команди Першої ліги саме у «Гірнику-Спорт». Чи все відбулося так, як Ви того очікували?

- Я одразу хочу сказати, що ми задоволені першою частиною сезону, але завжди хочеться більшого. Зізнаюсь, що було важко, команда будувалася з нуля. Коли я прийшов, лише у чотирьох гравців були контракти із клубом. Усіх інших ми шукали, запрошували, а потім обирали під час перегляду. Думаю, що ті хлопці, які залишилися, вони нам і допомогли та й виконали ті завдання, які ми перед ними ставили. Я задоволений, що тренерського штабу є взаєморозуміння із гравцями, серед яких переважна більшість – це молоді футболісти, які хочуть рухатися далі.

- Як тривав пошук гравців? Чи всі приїхали, кого Ви хотіли бачити у команді?

- Було багато хлопців, й ті хлопці, які були до мого призначення, ми з ними також зв’язувалися і запропонували їм приїхати, але ті гравці вирішили спробувати себе і інших клубах і нам довелося будувати все знову. Дзвонили агенти футболістів, самі гравці, був перегляд, на якому ми обрали тих гравців, хто більше підходив під наш стиль гри.

- А в чому були головні складнощі? Можливо когось хотіли запросити, але потім вирішили, що він не підходить?

- Від керівництва клубу була поставлена задача: потрібно, щоб грали молоді хлопці, щоб ми їх розвивали. Завжди хочеться, щоб в команді були досвідчені гравці, які б направляли молодих футболістів. Але бюджет клубу не дозволяв запросити досвідчених гравців, тому була збудована система, яка б рухала вперед молодих гравців та під час якої б вони мали достатньо ігрової практики. Звичайно, коли все це будувалося ніхто не міг повірити, що буде результат, але хлопці молодці, вони виконали наші завдання, які треба було виконувати. Тим самим вони допомогли і собі, і нам і ми переконалися, що зробили правильний вибір, коли зупинили свій вибір на цих гравцях.

- Яку б оцінку поставили команді у першій половині цього сезону? Чи задоволені виступом команди?

- Зараз можна сказати, що так, але ще все попереду. Якщо згадати початок чемпіонату, після першої гри, коли ми програли 0:5 у гостях «Лівому Берегу», в нас ніхто не вірив. Втім, ми зуміли переконати усіх що не все так погано. І вони можуть грати та давати результат та рухатися далі. Після першого етапу я задоволений хлопцями і хочу сказати, що вони молодці.

- Якщо згадати цю гру із «Лівим Берегом», на той час тренерський штаб ще не визначився із основним голкіпером. У ворота став Данило Веклич, а Ярослав Проценко був на лаві запасних. Чи було для Вас сюрпризом, коли Проценко продемонстрував впевнену та надійну гру і виборов позицію основного голкіпера?

- В нас є тренер воротарів – це висококваліфікований фахівець Дмитро Стойко. Я дивлюсь, як вони працюють. На той момент ми зробили ставку на Веклича. Він був готовий. Конкуренція це завжди чудово, тому що і воротарі, і польові гравці повинні конкурувати між собою за місце в основному складі. І в один момент Проценко своєю впевненістю нас переконав, що він здатний зайняти місце основного голкіпера. А я завжди кажу, що ми на всіх розраховуємо і у всіх є шанс себе зарекомендувати, тому що є тренування, є гра і футболісти повинні показувати свої найкращі якості.

- Який матч першої частини чемпіонату Вам особливо запам’ятався?

- Різні були матчі, але дуже чудовий був матч, коли ми навіть програли вдома «Інгульцю» (1:2). Також запам’ятається і завершальна наша гра із командою із Петрового. Мені сподобалося. Хотілося б, що гравці так проводили кожну гру, але я розумію, що це молоді хлопці, в яких є нестабільність та не вистачає майстерності. Це приходить із досвідом.

- Виходить, що перед заключною грою із «Інгульцем», в якій ви відібрали очки у лідера і зіграли унічию – 1:1, Вам вдалося достукатися до гравців після домашньої поразки від «Чернігова-ШВСМ»? Як мотивували гравців «Гірника-Спорт» на заключну гру року?

- Мотивували, як і на кожну гру. Після «Чернігова-ШВСМ», так було важко. Але в нас і до цього поразки були, невдалі матчі, але я постійно повторюю, що вони молоді хлопці і вони повинні постійно працювати над собою і постійно рухатися вперед. У кожного гравця повинна бути мета, як підвищити себе в класі – індивідуально та в команді. Тому що, коли команда молода, і в нас із керівництвом клубу була задача, яку ми повнили тільки на половину. А взагалі в нас завдання – зберегти місце у Першій лізі.

- Кого із втрачених гравців найбільше не вистачало та хто із новачків найкраще себе проявив?

- У нас новачками була майже уся команда, але вони всі виявили себе як найкраще, хоча вони можуть ще більше прогресувати. По тих хлопцях, які в нас грали у сезоні, то у другій частині групи Б травми в нас були у нігерійця Еффіонга та Радіона Посєвкіна. Їх не вистачало у кінцівки першої частини сезону. Але ще раз наголошу, що ми розраховуємо на всіх, і в них був шанс себе виявити. А так я тільки радію команді, тому що зараз немає там лідера. Вони всі молодці і всі лідери.

- Якої важкості була травма у Андрія Романенка. Наскільки серйозне було ушкодження?

- По-перше коли зробили заміну лікар команди Юрій Котига сказав, що в нього був забитий м’яз, але коли було проведено обстеження, що в нього є травма м’яза. Він її потягнув. Тому, я думаю, що вже він буде у строю, коли ми знову зберемося ще до Нового року.

- Романенко та Проценко їздили цього року у Китай на Кубок світу з футболу серед студентських команд. Чи є це подією для клубу Першої ліги, коли його гравці набираються міжнародного досвіду?

- Звичайно, що не хотілося, щоб хлопці нас покидали, але цей студентський Кубок світу проводиться і клуби йдуть на допомогу. Якщо наші гравці підходять під збірну студентів, то я думаю, що це для них теж якійсь досвід. Так, нам не вистачало Проценка та Романенка у заключній нашій грі року. Але не втомлюся повторювати, що в нас ще є можливість їх замінити хлопцями, які не гірші за них і вони допомогли теж і нам. Думаю, що це нормально, коли гравці твого клубу представляють країну десь у Китаї.

- Чи вдалося їх замінити?

- Так. У воротах ось стояв Данило Веклич, на лівому фланзі знайшлася заміна й Андрію Романенку. Але повторюсь, що ми всім довіряємо, всім віримо. І ті хлопці, які поїхали на Кубок світу серед навчальних закладів, які вибороли перемогу ще у 2022-му? - У тих хлопців, в яких мало ігрового часу, для них це є шанс довести, що вони теж можуть грати у основному складі. Це нормально.

- Поговоримо про наших легіонерів з Нігерії. Так вийшло, що Екеміні Нсіні Еффіонг виявив себе у першій частині цього відрізку чемпіонату, а потім вже почав з’являтися у основному складі команди Принс Чісом Чібуезе. І він став ключовою фігурою у центрі захисту. Як Ви з ними розмовляєте, чи це футбольна мова? За рахунок чого з ними вдалося знайти спільну мову?
- Розмовляємо англійською мовою. У нашій команді є хлопці, які дуже чудово знають англійську. Так, коли вони до нас приїхали давався взнаки мовний бар’єр, але кожного дня ми з ними розмовляли. До цього вони вже рік знаходилися в Україні, трохи адаптувалися. Вони їздили у деяких командах, до яких не підійшли. Нам вони виявилися необхідними і я впевнений, що вони нам допомогли. Але їм ще багато над чим треба працювати. Якщо вони будуть і далі наполегливо виконувати роботу на тренуванні, слухати нас, то в них велике майбутнє.

- Які вже є кадрові зміни у команді і які позиції потребують підсилення?

- На даний час команду залишило три гравці. Владислав Молько та Олександр Кальчук були орендовані у «Кременя», вони повернулися до цієї команди. Артур Орнат не заграв так, як ми хотіли, тому ми прийняли рішення, що він залишає команду. З цим рішенням погодився і сам футболіст.

- Які завдання стоятимуть перед командою на другому етапі поточного чемпіонату?

- Після заключного матчу року із «Інгульцем» команда пішла у невеличку відпустку. Ми зберемося наприкінці цього тижня на новорічний між командний турнір, трохи попрацюємо над фізичної підготовкою. Потім команда піде відпочивати. А у середині січня розпочнемо підготовку до другого етапу. Ніяких високих завдань керівництво не ставить. Завдання залишитися у Першій лізі. Тому збори будуть для хлопців важкі, витримати їх буде непросто, але будемо рухатися вперед і прагнути виконати те завдання, яке нам поставило керівництво клубу.

- Як Ви оцінюєте п’яту сходинку таблиці «Гірника-Спорт» вже у групі «Вибування»?

- Це ще раз доводить, що попри те, що на старті чемпіонату в нас майже ніхто не вірив, але ми змогли уникнути неприємних моментів та витримати конкуренцію у нижній частині таблиці групи «Б». Ви бачите, що вже у групі «Вибування» команди знаходяться поруч одна з одною і надалі буде запекла боротьба. Я вважаю, що всі команди і у верхній, і у нижній частині таблиці, вони вся хочуть залишитися у Першій лізі. Боротьба далі буде важкою.

- Розкажіть докладніше, що це за новорічний турнір, коли конкретно команда збереться у грудні, коли стартуватиме збір у січні?

- Ми зберемося 14 січня на 10-12 днів. Потім команда піде у відпустку і 16 січня команда збереться. Подивимося на погодні умови, чи буде вона дозволяти працювати на відкритому повітрі та на штучному покритті поля. Або ми перейдемо у зал і там будуть бігові доріжки, це вже будемо відштовхуватися від погоди. Плануємо збори вже у 2024-му, вони будуть у дворазовому режимі. Будемо дивитися з ким зможемо зіграти контрольний матч і подивимося, які будуть проводитися турніри на Полтавщині. Можливо в якомусь турнірі ми візьмемо участь. Щодо новорічного турніру, то цей захід – це щось новеньке для гравців. Це буде футзал під дахом, думаю, що трішки попрацюємо у тренажерному залі, тому що хлопцям треба попрацювати над координаційними діями та попрацювати над м’язами.

- Можливо на новорічному турнірі буде якійсь символічний приз?

- Ми ще над цим не думали, але щось для переможців заготуємо, можливо це буде солодкий новорічний приз.

- Що побажаєте вболівальникам наприкінці року?

- Звернутися хочу в першу чергу до наших Збройних сил України, які боронять нашу країну і дають нам змогу грати у футбол та займатися своєю справою. Це найголовніше на даний час. Вболівальникам хочу побажати, що вони в нас вірили, завжди підтримували. Будемо робити все від себе залежне, щоб показувати гідну гру, щоб про команду «Гірник-Спорт» не забували, завжди говорили, що команда «Гірник-Спорт» здатна виконувати серйозні завдання. І я сподіваюсь, що у Новому році перемога буде за нами.

Пресслужба ФК «Гірник-Спорт».
2023