Новини ДЮФК

Юні «гірники» стартували у Дитячій лізі


Дві команди, які створено із вихованців ДЮФК «Гірник-Спорт» 2010 року народження у двох турах провели вже чотири матчі на майданчику кременчуцької комплексної дитячо-юнацької спортивної школи № 2. 

Згідно з регламентом ігри проходять по двадцять хвилин без перерви. Усі випробування - хвилювання, натиск спуерника та пропущені м’ячі - вихованці Романа Цимбала сприйняли досить пристойно і тепер намагатимуться у подальших матчах покращити свій результат.

Дитяча ліга триватиме протягом двох місяців. Крім команд Горішніх Плавнів та Кременчука, участь тут беруть юні футболісти з Черкас. Подібний чемпіонат планують провести ще й восени. 

- Організатором турніру є футбольна академія «Ягуар», яка запросила наші команди для участі, - каже тренер ДЮФК Гірник-Спорт Роман Цимбал. Нам дуже приємно, що нас запросили на таке змагання. Ми заявилися двома командами, тому що у цьому віці в нас багато дітей. Таким чином, усі наші діти отримать турнірний досвід. Матчі турніру ми граємо через тиждень. Головне завдання у хлопців — виходити на поле і грати.


- Що дають такі турніри юним футболістам?

- Перш за все, вони згуртовують їх як колектив. Вчать хлопців того, щоб правильно рухатися відкриватися. Вони починають дивитися як грають інші хлопці, їх ровесники, які виходять на поле грати проти них. А найголовніше, щоб наші юні футболісти отримали задоволення від гри і участі в турнірі. Крім того, хлопці набувають більше досвіду та бачать, що є ще сильніші гравці та команди проти яких треба виходити і грати.

- Як оцінюєте минулі ігри?

- Вони проходять стрімко - всього по двадцять хвилин. Але наші хлопці молодці, я задоволений їхньою поведінкою. У перших матчах було видно, що вони ще не все включилися в турнірну боротьбу, але вже в другому турі хлопці вже були більш зібраними.

- Чи позначилося в першому турі те, що дуже багато тренувань ваші вихованці провели в залі, а тут турнір проходить на відкритому повітрі?

- Я не вважаю, що на наших іграх позначилося саме це. Хлопці комфортно почувають себе в будь-який атмосфері. Просто, коли ми граємо проти своїх команд «Гірника-Спорт» 2009 або 2011 років народження, то мої підопічні грають якось сміливіше, коли виходимо на поле проти чужих є якийсь дискомфорт. Хлопці не схожі самі на себе. Але у нас все ще попереду, будемо працювати над багатьма компонентами, посилимо м'язи, попрацюємо над психологією, щоб хлопці билися на полі і не боялися.


- Яку увагу зараз надаєте результатам у турнірі?

- Про це треба забути. До десяти років результат в матчах не важливий. Ми намагаємося зробити з тих, хто у нас є справжніх особистостей прищепити їм якості справжніх спортсменів.
2018