Новини

Валерій Куценко: «Хочеться, щоб з боку арбітрів до нас була повага»

Головний тренер «Гірника-Спорт» Валерій Куценко про матч 10-го туру із «Лівим Берегом».

- Був план на гру, хлопці виконували те, що ми від них просили, - розповідає Валерій Куценко. - Десь в кінці матчу, коли вже «Лівий Берег» узяв ініціативу і гру під свій контроль, в нас був план, згідно якого ми повинні були організовувати контратаки. В кінці першого тайму нам десь не вистачило уваги і гравці припустилися помилки в обороні. У другому таймі, навіть коли грали у меншості, в нас був один момент. Ми були поруч, аби зрівняти рахунок. Також на останніх хвилинах у ворота «Лівого Берега» був призначений штрафний удар, але ми не скористалися ним.

- Що скажете про гру у другому таймі? Як там не було, а «Лівий Берег» не використав гру у більшості?

- Коли граємо в меншості дуже важко, особливо коли проти тебе грає дуже хороша й сильна команда. Вона діє першим номером, тож нам було десь важко. Не вистачило хлопцям досвіду, щоб десь бути хітрішими на полі.

- Чи не має психологічного провалу у гравців, коли у матчах втрачаються очки після суперечливих пенальті?

- Хлопці молоді, вони теж все розуміють, ми з ними завжди розмовляємо, вони повинні рухатися далі і робити висновки. Ми їм підкажемо і будемо рухатися далі. Хлопці молоді, все буває у футболі, важко було побачити з тренерської лави чи була там рука. Арбітр угледів у цьому епізоді порушення, після якого на нас чекало подвійне покарання - пенальті та вилучення. Найголовніше, що хлопці навіть у меншості не опустили рук і працювали до останньої хвилини матчу.

- У матчі із «Інгульцем» Тузенко забив гол, а у наступній грі із «Лівим Берегом» він дебютував у стартовому складі. Чи напрацював у 10-му турі хтось із гравців, які виходили на заміну, аби наступну гру розпочати у стартовому складі?

- Про це буде відомо після розбору гри із «Лівим Берегом» та від роботи гравців на тренуванні. Ми на всіх розраховуємо і в каждого гравця є шанс. Ми подивимося як, хто працює на тренуванні, тому ми у стартовому складі може з’явитися кожен із гравців «Гірника-Спорт», хто є у заявці на сезон.

Під час онлайн трансляції гри із «Лівим Берегом» один із вболівальників у чаті запитав, де Владислав Громенко, якого ми не бачили у складі ще з моменту травми у кубковій грі із СК «Полтава»?

- Нажаль його в нас в команді вже нема і він є вільним агентом. Ми на нього не розраховуємо.

- Далі буде виїзний матч із ФСК «Маріуполь», як буде тривати підготовка? Все пройде у звичному режимі, чи будуть деякі нюанси?

- Ми кожного дня працюємо на тренуваннях із прицілом на кожний найближчий матч. Є план на гру, звісно обов’язково бувають деякі перебудови у складі, але ми працюємо у звичайному режимі. Головне, щоб хлопці зрозуміли те, що я їм завжди кажу, щоб вони не опускали руки і завжди працювали. Адже тільки через працю та бажаня в них все вийде. Я в це вірю. Ми завжди граємо на перемогу, а після гри вже сприймаємо та оцінюємо свій результат.

Все ж таки, не прикро, що суддівські рішення вже другий матч поспіль впливають на результат?

- Нам важко, але для цього є кому розбирати ті суддівські помилки, які були допущені у наших матчах із «Інгульцем» та «Лівим Берегом». Завжди хочеться, щоб десь була повага з боку арбітрів і до нас. Два матчі поспіль ми граємо вдома і судді роблять такі прикрі помилки... Намагатимемося і на це не звертати уваги. Саме головне, щоб хлопці завжди прагнули до певних успіхів та ставили собі нові цілі.

Пресслужба ФК «Гірник-Спорт».
2023