Архів новин

Петро Каплун: «Ще є час врятувати команду»


- Перемогли у останньому матчі року із «Прикарпаттям», але позитиву у клубі немає, - розповів президент ФК «Гірник-Спорт» Петро Каплун. – У Івано-Франківську відіграли останній матч на професійному рівні. На сьогодні професійної футбольної команди у клубі немає. Усі гравці отримали статус «вільних» агентів, через те, що фінансування на наступний рік в нас відсутнє. Славна історія команди «Гірник-Спорт», яка тривала протягом двадцяти шести років добігла кінця.

- До старту другої частини ще є час, можливо стосовно фінансування будуть зміни?

- Це вже залежить від наших партнерів. Як мені стало відомо, вони пояснили відсутність коштів на футбольну команду через фінансові труднощі. Можливо покращиться фінансовий стан наших партнерів і в нас тоді будуть позитивні зміни. В нас зараз залишається дитячо-юнацькій футбольний клуб «Гірник-Спорт», але на сьогодні ми не маємо можливості повноцінно перейти в зали. Молодші вікові групи туди переведені, а ось перевести більшість старших вікових груп, яким потрібні просторі і більш великі приміщення, в нас не має можливості. Поки що вони тренуються на вулиці, і доступу до ігрових спеціалізованих залів в нас немає. Нам виділили зали, але вони дуже маленькі, щоб там грати у футбол. Можливо, щоб вирішити цю проблему треба передати нашу футбольну школу місту? Вони знайдуть і великі спортзали і фінансування? А ми будемо допомагати їм транспортом, організацією для участі і турнірах та національних змаганнях.
Я давно підозрював, що ми тут комусь не подобаємося. Може через те, що ми такі успішні? Одна людина сказала, що успішних не люблять, ось ми і потрапили у цю категорію. Якщо б ми були унизу таблиці і були нещасні, то нас би жаліли. А так як ми за втраченими очками після одинадцяти турів були на першому місці, вирішили навіщо потрібні такі успішні?

- Команди на сьогодні немає, але футбольний клуб «Гірник-Спорт» продовжує існування?

- Як нам повідомили, дитячо-юнацький футбольний клуб залишається. Також залишається спортивний комплекс «Юність». Є Полтавський ГОК, є міська влада, вони вирішать що робити із спортивним комплексом. Скажу так, ймовірно оголошені фінансові труднощі у наших партнерів співпали із бажанням припинити фінансувати клуб, можливо в когось є бажання, щоб клуб повинен зникнути. Можу лише подякувати Полтавському ГОКу, за ті 26 років, які ми провели разом – це підприємство було головним нашим партнером, який підтримував нас фінансово. Можу лише сказати їм дякую за це.

- Поки що важко повірити, що немає команди «Гірник-Спорт»…

- Мені також важко повірити в це. Як це може бути? В нас були зібрані футболісти гідного рівня. Не розумію, хто й чому так вирішив. Поки ми нічого не можемо зробити, нам дали вердикт, який ми прийняли. Ми успішна команда – були чемпіонами Другої ліги, бронзовими призерами Першої ліги. Зараз намагалися досягти ще одного успіху. Але під час руху до цієї вершини нам зробили підніжку. Не знаю, я не хочу загадувати. Я оптиміст, може й команда буде, але поки що гравці вільні агенти, команди немає. Буде фінансування будемо збирати гравців.

- Збирати будете інших гравців?

- Поки не можу сказати, але усіх, кого відпустили попрохали не спішити. Звісно, вони будуть шукати інші клуби… Пара місяців в нас є. Якщо до 1 лютого не знайдемо фінансування. То команди вже точно не буде.
2020