ЗМІ

Жабченко: Думаю, ще додаватимемо в якості гри

2014 рік
- Якщо покласти руку на серце, на який результат сподівались у дебютній грі з "Полтавою"?
- Не секрет, що ми налаштовувалися на максимальний результат. Чи погодився би перед матчем на нічию? Ну, це виїзна гра. Звичайно, що нічия в такому випадку - не найгірший варіант. Головне - позитивний підсумок.
- Чи вплинуло на підготовку, що зустрічаєтесь із суперником у рамках полтавського дербі?
- Авжеж! Тим паче, що це для нас - дебютний матч у першій лізі. До того ж, для нашого клубу, котрий незабаром святкуватиме 20-річчя, - історична подія. Приємно, що виграли в "Полтави", котра цьогоріч завершила минулий сезон на четвертій сходинці. Як бачите, все накопичилося, тому мали безліч психологічних факторів, аби налаштуватися на поєдинок. Єдине, що засмутило, - смерть Олега Мейдановича Бабаєва.
- Говорили, що не бачили першу лігу з 2011-го року. На вашу думку, чи зазнав дивізіон якісних змін або змістовності протистоянь?
- Коли був тоді у "Зірці", то здавалося, що першість була сильніша. Зараз пішла тенденція на омолодження колективів. А раніше дорослі чоловіки переважно виступали. Відтак у командах були майстровитіші виконавці, тому рівень ліги був дуже високим. Вочевидь, позначається фінансове становище в нашому футболі. Як бачите, вже нікого не дивує, що українські футболісти масово їдуть у казахстани та білорусі чи ще кудись. Додам, що тоді, чотири роки тому, було чотири-п’ять клубів, які переважали над іншими. Зараз же чемпіонат вирівнявся. Багато залежить од настрою та налаштування команди. До прикладу, були в "Полтави" свої моменти, але вона їх не реалізувала, а ми, у свою чергу, зуміли одну нагоду використати, тому й перемогли.
- На початку двобою підопічні Близнюка не реалізували пенальті. Чи можна це назвати переломним моментом у зустрічі, котрий додав упевненості комсомольцям?
- Безумовно, що такі епізоди додають віри в свої сили. Хоча й до цього виникали гольові моменти: Кирієнко не реалізував вихід сам на сам, суперник також не міг забити у своїх атаках.
- За вашу команду забив Андрієвський - екс-гравець "Металіста". Якщо виконавець забиває в першому ж матчі в новій команді, чи означає це, що він уже вписався в колектив?
- Справа в тому, що Олександр у нас із початку зборів. Хоча певний час він перебував на перегляді в "Говерлі", однак повернувся. Ми серйозно розраховуємо на нього, адже йому до снаги підсилити нашу гру та вирости у хорошого футболіста. Поясню, чому він не вийшов у старті: Саша напередодні матчу погано почувався (температура була), тому вийшов на поле лише в другому таймі та, зрештою, виконав роль "джокера".
- Чи допомогло вилучення в полтавців утримати переможний рахунок?
- Скажу, що в епізоді з Кирієнком, коли його відверто збивали, було "залізне" вилучення. Після цього візаві залишилися вдесятьох, а в нас з’явилося більше простору для атак. Думаю, що вони вже не вірили, що зможуть урятувати матч.
- Чи не здалося, що гра часом набувала рис брутальної боротьби?
- Розумію, про що ви. У тому моменті наш воротар Ситников зіткнувся головою із футболістом «Полтави» Парамоновим. Наш кіпер уже був на м’ячі, а захисник полтавців набігав на нього. На жаль, вони невдало зіткнулися, через що Парамонова виносили з поля зі струсом мозку. Плюс нашому Алексанову розсікли брову, його також довелося транспортувати в лікарню. Здається, була не дуже брутальна гра, проте ушкоджень гравці все одно не уникли.
- Ваш суперник зіграв так, як ви й очікували?
- Так, "Полтава" нас нічим не здивувала. Пощастило, що випала нагода стежити за товариським матчем "Полтава" - "Олександрія". Вони аналогічно діяли в тому й у нашому поєдинку. Таким чином, ми були готовими до діагональних і вертикальних передач. Зрештою, нам удалося захистити свої ворота. Зрозуміло, що в нас багато чого не виходило, позаяк це - перша офіційна гра. Помічав, що підопічні дещо невпевнено почувалися. Думаю, що із часом це все пройде, тому ще додаватимемо в якості гри.
- Чи вважаєте перемогу дебютанта першої ліги над командою, котра минулої першості посіла четверте місце, сенсаційною?
- Навіть не знаю, що відповісти: сенсація це чи ні? Як на мене, далі все буде видно. Може, це -закономірність узагалі?
- Помітили, що всі дебютанти не програли? Про що це може свідчити?
- На мою думку, торішній склад другої ліги був дуже сильним, відтак клуби, котрі підвищились у класі, достойні виступати в сильнішому чемпіонаті. Різниці, як такої, я не помічаю. Тим паче, що майже всі команди, що вийшли в перший дивізіон, підсилили свої лави. Хіба в психологічному аспекті нам складно.
- Чи допоможе набута впевненість у наступній грі з "Нафтовиком-Укрнафтою"?
- Сподіваюся на це, адже кожна перемога додає віри у свої сили. Після цього команда зростає професійно та розвивається. Головне - вчасно провести роботу над помилками.
- Чи позначиться на "Гірнику-Спорті" загибель Олега Бабаєва?
- Смерть Олега Мейдановича - велика втрата. Не лише для полтавців, а й для всього українського футболу. Він душею і серцем любив гру мільйонів. Як знаєте, він працював у "Ворсклі" президентом, у "Кремені" - почесним президентом, утримував команду ветеранів. Помітно було, що він любить свою справу. Думаю, що для нас, "Кременя" та "Ворскли" - це особлива втрата, адже Бабаєв відстоював і вкладав гроші в полтавський футбол.