Новини

Валерій Куценко: «Подивимося на хлопців, з’ясуємо, хто є хто»

Гірник-Спорт після вильоту з Першої ліги змінив тренерський штаб і перезавантажить склад гравців. Утім, як стало відомо «УФ», не все так однозначно – про це Валерій Куценко розповів у інтерв’ю нашому сайту.
Футбольний клуб Гірник-Спорт оголосив про призначення нового головного тренера. Ним став Валерій Куценко, який минулого сезону працював у тренерському штабі кременчуцького Кременя, а під час ігрової кар’єри захищав кольори Оболоні, Кривбасу, Ворскли, Чорноморця та Миколаєва. Має й ігровий досвід за кордоном у клубах Латвії, Білорусі та Азербайджану.

«Зараз мені належить приймати рішення і за результат буду відповідати саме я»

- Валерію Вікторовичу, які обставини передували тому, що Ви стали головним тренером Гірника-Спорт?

- Запрошення надійшло від керівництва ФК Гірник-Спорт, яке вийшло на ФК Кремінь, де я працював помічником головного тренера. Клуби домовилися, і я з радістю прийняв це запрошення, тому працюємо. Щодо планів на майбутнє, то в нас 25 червня відбудеться перша контрольна гра і вже будемо дивитися по цьому спарингу й потім рухатися далі.

- Ви прийшли разом зі своїм помічником – Віталієм Кобзарем. Ви з ним не грали і не працювали, втім все ж таки довірили йому такий відповідальний фронт роботи…

- Віталія Юрійовича я знаю його як хорошого професіонала. Він дуже працьовита людина і, перш за все, допоможе створити команду, а також знайде шляхи, аби допомогти хлопцям вийти на гідний рівень гри.
Помічник головного тренера "Гірника-Спорт" Віталій Кобзар, спортивний директор ФК "Гірник-Спорт" Олексій Шалаєв та головний тренер "Гірника-Спорт" Валерій Куценко.
- Чи немає у Вас хвилювання, адже для Вас це дебют у якості головного тренера, раніше Ви працювали у тренерському штабі Кременя, але зараз обрали самостійний шлях у тренерській справі.

- Знаю, що це буде велике навантаження для мене, але це зовсім інше, ніж коли був помічником. Тоді також було хвилювання, але зараз мені належить приймати рішення і за результат буду відповідати саме я, як головний тренер Гірника-Спорт. Але я думаю, що буде цікаво і подивимося, як впораюся із цим хвилюванням.

«Будемо будувати команду з нуля»

- Працювати буде цікаво і непросто одночасно, адже за підсумками сезону Гірник-Спорт посів останній рядок таблиці, але поки що остаточно невідомо, де буде грати в наступному сезоні – у Першій чи у Другій лізі. Як би там не було, все треба починати з нуля, чи готові Ви до цього?

- Звісно готовий. Все будемо починати з нуля, тому що у перший день команда тільки зібралася. Ми подивимося на хлопців, з’ясуємо, хто є хто. Будуть приїжджати нові хлопці на перегляд, будемо будувати команду з нуля. А щодо завдань, ми спочатку подивимося, в якій лізі команді належить виступати і будемо відштовхуватися із подальшими кроками саме від цього рішення.
- Вам доведеться працювати, здебільшого, із молодими гравцями. Це буває і просто, а буває, що треба знаходити спільну мову із молоддю. Як Вам працюється із молодими гравцями, якщо взяти досвід Кременя?

- Так, досвід роботи із молодими гравцями є. Я працював з перспективними та талановитими гравцями у Кремені, там була переважно молодь. Скажу, що цікаво працювати з гравцями будь-якого віку – чи то з молодим виконавцем, чи то із досвідченим. Я думаю, що й гравцям Гірника-Спорт буде цікаво працювати із нашим тренерським штабом та втілювати його ідеї. Тому я думаю, що все буде добре.
2023